Premierkoncertünkön ezúttal a nagy klasszikus filmzenék esnek áldozatul Janklovics Péter humor-pörölyének, amellyel szétcsap a Star Wars, a Harry Potter vagy épp a Cápa jól ismert dallamai közt.
A Danubia Zenekar és művészeti vezetőjük, Hámori Máté karmester szenvedélye, hogy új utakat építenek a zenéhez, és a rácsodálkozás élményét adják a közönségnek. Akit netán elriasztana a „komolyzene”, A zenegyűlölő 1.0 című előadáson Janklovics Péter humorista kalauzolásával, egy szimfonikus stand-up koncerten próbálhatja meg levetkőzni a műfaj iránti ellenszenvét.
Feledhetetlen gálaműsorra invitáljuk Önöket a musical- és operettjátszás csillagainak előadásában! Az est során nem lesz hiány érzelmekből, humorból és kacagásból, felcsendülnek olyan ismert dallamok, mint a Messze a nagy erdő, a Jaj, cica, a Hajmási Péter, Hajmási Pál, a Lehetsz király, a Holnap hajnalig, és A zene az kell.
Ezt a mindent elsöprő, mindent felülíró érzést próbáljuk mai hangversenyünkön zenében megfogalmazni. Bemutatjuk a szenvedély arcait, legyen az lágyan lírai, romantikus, megrendítően fájdalmas, vérpezsdítő vagy akár magával ragadóan érzéki.
Az amerikai zeneszerző-karmester, Thomas Ludwig legendás zenészekkel dolgozott a tengerentúlon, romantikus hangvételű művei mégis ritkán jutnak el hazánk koncerttermeibe.
Vérbeli szenzáció: a Bécsi Filharmonikusok, a világ egyik legjobb zenekara korunk egyik legizgalmasabb zeneszerzője, a brit Thomas Adès vezényletével játszik a Müpában!
Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el a remekműveknek kijáró öröklétet. A főszerepekben ezúttal olyan hazai kiválóságokat hallunk, mint Boros Csilla, Fekete Attila és Molnár Levente. A zenekart az opera műfajának nem hivatalos nagykövete, a Liszt Ferenc-díjas Kesselyák Gergely vezényli.
Ötödik koncertünkön itt lesz velünk minden idők egyik legnagyobb magyar művésze, Perényi Miklós gordonkaművész, akinek elmélyült és tiszta játéka, művészi alázata számunkra, vonós hangszeresek számára évtizedek óta etalon, igazodási pont. Minden egyes, vele közös koncert különleges ünnep.
Balázs János Kossuth-díjas zongoraművész 2002-ben, tizenhárom évesen felvételt nyert a Zeneakadémia különleges tehetségek számára létrehozott osztályába; az egyetem befejezéséig hat nemzetközi zongoraversenyen aratott győzelmet.
Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Paganini komoly és mély érzelmeket is kifejező h-moll hegedűversenye következik. A darab lassú tételét, mely egy szívhez szóló imádság, két, hangszeres bravúrokkal teli tétel keretezi, majd egy népszerű nápolyi dal feldolgozását halljuk, a „La campanella”-t („Harangok”).
Egy délutáni bikaviadalt elevenít meg Joaquín Turina kompozíciója, amely Csaba Péter vezényletével csendül fel zenekarunk hangversenyén. Ezután Ottorino Respighi, az olasz zene egyedülálló alakja következik, aki elkötelezett rajongással fordul az elmúlt évszázadok klasszikus formái és hangzásai felé. Erre, pontosabban gáláns stílusára utal hegedűversenyének címe is. De a klasszicizmus bűvöletében, pontosabban a salzburgi mester hatására született Schubert V. szimfóniája is.