A Lenni vagy nem lenni egy magyar szerző, Lengyel Menyhért művéből készült, világhírű film alapján született, és kiváló példája annak, hogy a zseniális tollú Lengyel Menyhért nemcsak az itthoni színházakat hódította meg, de Amerikát és a filmvilágot is. Ebben az elragadóan mulatságos történetében egy csapat színész küzd a hitleri démonnal a fennmaradásért, a színházért, s szembeszállnak a történelem nagy erőivel, és győznek.
1939 augusztusában vagyunk Varsóban. Látszólag még minden a rendes és békés kerékvágásban zajlik, de váratlanul egy alacsony, jellegzetes kis bajuszos ember lép a hentesbolt kirakata elé. Olyan ismerősnek alak… De vajon mit akarhat?
Ezzel az epizóddal kezdődik a darab, de e vészjósló kezdet után fordulatos komédiává, izgalmas és tartalmas krimivé változik. A Lenni vagy nem lenni az állhatatosság, a tehetség, a színházi varázslat és a túlélési ösztön története is. Csodálatosan emberséges, fordulatos és mulatságos mese egy színtársulat tagjairól, akik egy izgalmas és veszélyes csapdahelyzetben színészi képességük segítségével küzdenek a saját és mások életéért.
Az előadás a Thomas Sessler Verlag és Lengyel Menyhért örököseinek az engedélyével, a Hofra Kft. közvetítésével jött létre.
Egy olasz városka főterén eltörik egy lány legyezőjét. Aki eltörte, kétségbeesetten igyekszik pótolni. Mi nevetnivaló van ezen? Nos, ebből az egyszerű helyzetből az olasz reneszánsz egyik legnagyobb, máig érvényes komédiája kerekedik ki. A kalandos sorsú legyező kálváriáját követve a szereplők gyarlóságain, hazugságain, zűrzavaros életén nevetünk. Ráadásul ebben a varázslatos és csavaros vígjátékban a túlfinomult urakat ugyanazok a színészek játsszák, akik a szegény és szabadszájú prolikat, pillanatok alatt váltva át egyik figurából a másikba. És, ahogy az már lenni szokott, olykor mindkét szerepükből kiesnek.
A világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült táncjáték a budapesti ősbemutató óta nemcsak itthon, hanem külföldön is hatalmas népszerűségre tett szert,…