Mit jelent nekünk József Attila? Ismerjük az életét. Van kedvenc versünk tőle. Életszakaszainkban újra- és újraértelmezzük sorait. De ritkán gondolkozunk el azon, hogy milyen pusztító szenvedély és szeretni vágyás élt benne.
Horgas Eszter fuvolaművész estje,
vendég: Falusi Mariann énekes előadóművész, Kálloy Molnár Péter színész,
közreműködik a ClassJazz Band.
Budapesten hatalmas sikerrel bemutatott koncert-előadás,16 világslágerrel egyedülálló élményt ígér.
Elton John (Kálloy Molnár Péter alakításában) mesél életéről, és 11 fenegyerek világsztár társáról - humorral, sírással, nagy történetekkel és persze sok - sok slágerrel.
Olyan fenegyerekek dalait, történeteit hallhatják, akiknek története más és más, de mindegyik bejárja, a határok nélküli boldogság és a határok nélküli pokol útját.
Az est fenegyerekei: Elton John - Kálloy Molnár Péter alakításában
továbbá: Freddie Mercury, John Lennon, Paul Simon, Madonna, Tina Turner, Nina Simone, Edith Piaf, Morrison, George Michael, Astor Piazzolla
John Lennon 5 éves volt, amikor édesanyja azt mondta neki, hogy az élet kulcsa a boldogság. Később az iskolában, amikor megkérdezték, mi akar lenni, ha nagy lesz, azt írta: "'boldog''. A tanár a választ áthúzta, és odavéste pirossal: rosszul értelmezte a kérdést. Lennon kapásból válaszolt: maga értelmezi rosszul az életet.
Prof. Dr. Bagdy Emőke mindig is fontosnak tartotta a társadalommal folytatott párbeszédet, a lélektani ismeretek terjesztését, a szakmai közvélemény formálását.
A korabeli elbeszélések, levelek és naplóbejegyzések alapján megírt színmű, Arany János élettörténetén keresztül próbálja közelebb hozni hozzánk a kor nagyjainak szellemiségét.
Bereczki Zoltán egyszemélyes darabbal jelentkezik a Játékszínben. Amerikai mintára, a nézővel közvetlen párbeszédet folytató, rögtönzésekkel tűzdelt előadást hoz: Dolgok, amikért érdemes élni – Duncan MacMillan tollából.
A „Szelíden és szilárdan” című előadás elénk tárja Szabó Magda életét, felidézi az írónő kivételes pályaívét, gyermekkorát, szüleihez fűződő kapcsolatát, házasságát, íróvá érését.
Karinthy műve minden idők egyik legjobb betegségmemoárja, és világirodalmi szempontból is egyedülálló alkotás. Szívszorító nyomozás a „nagy diagnózis” után.
Voltaképpen csak magunkra számíthatunk. Senki nem tudja helyettünk megtenni azokat a lépéseket, amelyek elvezetnek bennünket a nyugodt, derűs, egészséges szellemi, lelki állapotba.
ARADI TIBOR és VARGA FERENC JÓZSEF új vidám zenés humorestje 2*45 percben. Aradi Tibor és Varga Ferenc József Karinthy-gyűrűs humoristák neve mára már összeforrt. Állnak ketten a színpadon, és dől belőlük a poén.
Koltai Róbert és Gaál Ildikó három közös könyve képezi az est alapját. (Sose halok meg? Az én kabarém. Végszót adok-veszek) Dés-dalok, tanárparódiák, versek, színházi történetek és vallomások.
Egressy Zoltán monológja a tetthez vezető útról szóló vallomás, egy egész életet végigkísérő traumáról és annak feldolgozhatatlanságáról, az ebből fakadó bizonytalanságról és kudarcsorozatról. Szó esik benne az első szerelemről és különös figurákból álló családról is – mindez eszköztelenül, egyszerűen, humorral, öniróniával fűszerezve, önsajnálat nélkül.