Mit jelent nekünk József Attila? Ismerjük az életét. Van kedvenc versünk tőle. Életszakaszainkban újra- és újraértelmezzük sorait. De ritkán gondolkozunk el azon, hogy milyen pusztító szenvedély és szeretni vágyás élt benne.
A Dramatizált Biblia társulata Jézus Krisztus szenvedéstöténetét mutatja be a Biblia szavának tolmácsolása által – művészi intonációval és a zene eszközeivel.
Az EGY ÉLETEM sorozatban ismert művészek mesélnek életükről, a sorsfordító pillanatokról és azokról a történetekről, amelyek igazán meghatározták őket.
Egy különleges, rendhagyó előadással folytatódik a sorozat. Ezúttal nem egy ember áll ki a színpadra, hogy elmesélje az életét, hanem egy házaspár. Nem is akármilyen pár.
A TTH Színpad Harsányi Attila és vendégei sorozatunkban a miskolci színészek improvizációja, jó adag humorral, kreativitással frissítő színházi élmény.
Radnóti Miklós zsenialitásának állítanak emléket Feczesin Kristóf és Bodoky Márk, a Miskolci Nemzeti Színház fiatal színművészei az „Életigenlő” című előadásukban. Naplójegyzetek, versek, csontig hatoló pillanatok, melyeket sosem fognak feledni - most a Tudomány és Technika Házában április 25-én 19.00-tól.
Újra Vendégségben Miskolcon
Emlékszel még? Fedor Vilmos múltidéző beszélgetése a Kossuth-díjas Csiszár Imrével, a miskolci színjátszás legendás rendezőjével és vendégével.
A „V/Észhelyzet Debrecenben” most Miskolcon, a Tudomány és Technika Házában, május 19-én este 18.00 kor! Az előadás után a szerző dedikál és beszélget a nézőkkel.
Műsorukba Ady Endre, Reményik Sándor, Weöres Sándor, Wass Albert, Romhányi József költeményei mellé olyan népszerű dallamokat válogattak, mint a Meseautó vagy a Macskák című musical, a Charlie nénje zenés játékának részletei.
Bori ismét kilép a közösségi média kényelméből, és elhozza azt a szókimondó, vitriolos humort, amit már megszokhattunk tőle. A rá jellemző dalparódiák, sztorik és nyelvi lelemények a szemünk előtt születnek meg (vagy épp esnek szét), hogy a végére egy igazán szórakoztató egésszé álljanak össze.
„Azt hiszem, rájöttem a „Nápolyt látni és meghalni” magyarázatára. Annyit jelent, mint Nápolyt meglátni, megismerni, és soha többet nem akarni elmenni, itt élni, amíg meg nem halunk. Mint a mesében. Jó lenne még élni sokáig, de csak így együtt, ahogy vagyunk!”
(Márai Ilona, Nápoly, 1950)
Ismernünk kell színjátszásunk nagyjait. És Fedák egyike volt a legnagyobbaknak. Ő volt A primadonna. Sztár Pesttől New Yorkig. Megjárta a csúcsokat és a poklokat. Méltán ünnepelték, és méltatlanul félreállították. Szűcs Nelli idézi meg alakját, személyiségét, a tehetség megfejthetetlen titkát.
A „Szelíden és szilárdan” című előadás elénk tárja Szabó Magda életét, felidézi az írónő kivételes pályaívét, gyermekkorát, szüleihez fűződő kapcsolatát, házasságát, íróvá érését.