RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


X Borban a vigasz...!
12

X Borban a vigasz...!

Lovagrendi Operett Gála

Hogy mi a jó magyar bor, s a remek operett-slágerek között az összefüggés? Egyszerű! Mindkettő jókedvre derít, ráadásul olyan hungarikumok, amelyekre büszkék lehetünk, hiszen szerte a világban jó hírünket viszik és kedvelik őket! Nos, a Budapesti Operettszínház legújabb gálaműsora - együttműködésben a Hungarikum Szövetséggel, s reprezentatív borlovagrendek részvételével - e két értékünket dicsőíti.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2013. április 27. szombat, 19:00

Látványos díszletek és jelmezek, valódi zenei csemegék - elsősorban a szőlőről, borról, szüretről szóló operaáriák, operett-részletek, megannyi népszerű sláger, no meg szellemes jelenetek kapnak helyet a programban, olyan kiváló komponisták, mint Kálmán Imre, Huszka Jenő, Johann Strauss, Kodály Zoltán, Eisemann Mihály, Ábrahám Pál, Fényes Szabolcs, Jacobi Viktor és Zerkovitz Béla szerzeményei.

A közönség - a szünetben kapott remek kóstoló hatására is -, bizonyára együtt énekli majd operett-sztárjainkkal a legismertebb számokat, például az Egy részeg éjszakán; a Hétre ma várom a Nemzetinél; a Mi muzsikus lelkek; a Hej,cigány, a Délibábos Hortobágyon; a Csopak, Somló, Badacsony, az Ahol az ember felmászik a fára… címűeket, vagy a legnépszerűbb bordalokat. Mindeközben nézőink megismerhetik a magyar borvidékeket, dicsőítve a remek termelőket, köztük az úttörőt, aki a világon megtalálható szőlőfajták többségét nemesítette, s terjesztette el már a XIX. században - Mathiász Jánost, akiről Arany János azt írta: "… olyan a szőlészetben, borászatban, mint Petőfi a költészetben!"

A nagyszabású gálaműsor során mindig más termőterület legkiválóbb borait kóstolhatják nézőink, s láthatják borlovagok felvonulását, akik a színpadon új tagokat is avatnak operett-sztárjaink személyében!

Közreműködik: A Színház Énekkara, a Színház Balettkara és a Színház Zenekara.
Szakértő konzultáns: Mathiász Gábor

Ajánlatunk


Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.

A Dés. Évtizedek óta fogalom a magyar zenei életben. Musicalek, filmzenék, nagy slágerek és jazzlemezek sora fűződik a nevéhez. Csak néhány a legismertebb dalai közül: Nagy utazás, Vigyázz rám, Olyan szépek voltunk, Legyen úgy, Mi vagyunk a grund. A meghívott vendégek és a kiváló zenekar közreműködésével felcsendülő népszerű dalok mellett újabb szerzeményeket is hallhatunk. Egy est, amelyen a zene egyszerre lesz ünnep, találkozás és felejthetetlen élmény.

Ajánló


Ősbemutató! Köteles Leander zenei munkásságának legnagyobb slágereit viszi színpadra Pejtsik Péter karmester és a Szolnoki Szimfonikus Zenekar kíséretében, kiegészülve a…

A VILÁG ELSŐSZÁMÚ UTAZÓ ŰR KIÁLLÍTÁSA ÉRKEZIK AMERIKÁBÓL BUDAPESTRE! ETELE PLAZA – 2026.03.06. FIGYELEM CSAK 3 HÓNAPIG!

Rúzsa Magdi 2026. augusztus 29-én ismét a Tokaj Fesztiválkatlan színpadán!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!