RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Világslágerek Dixielandban

Világslágerek Dixielandban

A koncertet a Benkó Dixieland Band az immár Máté Péter-díjas Szulák Andreával, a kitűnő és igen sokoldalú énekesnő-színésznővel együtt álmodta és valósítja meg: a műsorban olyan világslágerek hangzanak el, amelyek népszerűsége sok évtizede töretlen, és amelyek a jazz műfaját-világát népszerűsítik mind a mai napig.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. augusztus 16. kedd, 20:00

Világslágerek Dixielandban
(20:00 Rákóczi-vár udvara - Rossz idő esetén az Auditóriumban.)

Benkó Dixieland Band:
Nagy Iván – harsona, ének, zenekarvezető
Szalóky Béla – trombita
Dennert Árpád – klarinét
Kovacsevics Gábor – dob
Csikós Miklós – bőgő
Gáspár Pál – bendzsó, ének
Nagy Iván – zongora

Sztárvendég:                                        
Szulák Andrea – ének

A koncertet a Benkó Dixieland Band az immár Máté Péter-díjas Szulák Andreával, a kitűnő és igen sokoldalú énekesnő-színésznővel együtt álmodta és valósítja meg: a műsorban olyan világslágerek hangzanak el, amelyek népszerűsége sok évtizede töretlen, és amelyek a jazz műfaját-világát népszerűsítik mind a mai napig. Mindezt úgy teszik, hogy a jazzrajongók és a nem kimondottan jazzértő közönség is jólérezhesse magát. Erre biztosíték a számos műfajban otthonos és kiváló Szulák Andrea.

A zenekart az akkor még középiskolás, 6 évvel később azonban már műegyetemi oktató Benkó Sándor alapította 1957-ben. Már az első bakelit-kiadványuk aranylemez lett, s hamarosan nemzetközi karrierjük is kezdetét vette. Sokat szerepeltek külföldön, számtalan díjat nyertek hazai és nemzetközi fesztiválokon egyaránt. Történetük és működésük Magyarország legismertebb és legnépszerűbb dixieland zenekaraként majdnem hat évtizeden keresztül volt töretlen egészen Benkó Sándor 2015 decemberében bekövetkezett haláláig. Ezt követően az együttes kényszerűségből több mint három évig a Dixie Kings of Hungary név alatt működött, a klarinétosi posztot kivéve változatlan felállásban.

2019 májusában „visszakapták” a Benkó Dixieland Band nevet, mivel az Ítélőtábla jogerős végzése szerint a zenekar jogosult a BDB név használatára. A nagy múltú együttes célja a Benkó-hagyományok tiszteletben tartása és ápolása – az együttes ebben a szellemben szeretné a közönséget a jövőben is szórakoztatni.

Szerencs Önkormányzata támogatásával

Ajánlatunk


Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.

Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.

Ajánló


BEMUTATÓ: 2025. augusztus 8. ELŐADÁSOK: 2026. július 10., 11., 17., 18. tervezett esőnapok: július 12., 19.

December eljövetele nemcsak a tartós hideg beköszöntét jelenti, hanem az ünnepi fényekbe öltöztetett utcákat, a karácsonyi vásárok forgatagát és a…

Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!