Fedezzétek fel a Duna budai oldalán fekvő épületegyüttest, amely a világ egyik legveszélyeztetettebb műemléke volt egykor, de ma már újra pezsgő kulturális szórakozóhely, különleges Neoreneszánsz kertjével Budapest ékköve.
Szulák Andrea nevét a színház- és a zenerajongók is jól ismerik, de több népszerű televíziós műsort is vezetett. Előadásában olyan sokak által szeretett slágerek csendülnek majd fel hatvan fős zenekarra hangszerelve, mint a Maradj velem, a Most múlik pontosan, a Zene nélkül, a Nem bánok semmit sem, vagy a Könnyű álmot hozzon az éj. A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara szintén jól ismert a zeneértő közönség köreiben, hiszen a legjelentősebb európai zenekarok közé sorolják. Története 1853-ig nyúlik vissza, az ország első, rendszeres koncerttevékenységet folytató szimfonikus zenekara. Megalapítása óta mindig is alapvető célkitűzései között szerepelt a múlt és jelen nagy zenei alkotásainak előadása.
Azok, akik részt vettek már crossover - vagyis a zenei műfajokat „keresztező”, többféle stílust ötvöző – koncerten, tudják, hogy milyen megindító élmény, amikor számos kiváló muzsikus vesz részt egy sláger újragondolásában. A különleges zenei élménnyel derűsen indulhat a nyár!
Ünnepelje velünk a Várkert Bazár újra nyitásának 10. évfordulóját, Szulák Andrea pályafutásának 30. jubileumi évét, és a Budapesti Filharmóniai Társaság 170. évadát!
Műsor:
Dés-Geszti: C'est la vie (A miniszter félrelép)
Szenes-Nádas: Engem nem lehet elfelejteni
Balázs Fecó: Maradj velem
Quimby: Most múlik pontosan
Máté Péter: Zene nélkül
Piaf: La vie en rose
Gaston-Reményi: Nem bánok semmit sem (Non, je ne regrette rien)
Várkonyi-Miklós: Könnyű álmot hozzon az éj
Thiele-Weiss: Wonderful world
Közreműködnek:
Szulák Andrea énekes
A Budapesti Filharmóniai Társaság zenészei
Vezényel:
Silló István karmester