RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Savaria Szimfonikus Zenekar/ FELFEDEZÉSEK / 18:30 Előhang az Előadóteremben
3

Savaria Szimfonikus Zenekar/ FELFEDEZÉSEK / 18:30 Előhang az Előadóteremben

A Müpa közönsége ezen az estén poétikus angol zenével találkozhat - olyan szerzőtől, aki több mint egy évszázada halott, de műveit Magyarországon még nem játszották.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. február 23. vasárnap, 19:30

2020. február 23. vasárnap
19:30 — 22:00

    Dohnányi: Ruralia Hungarica, op. 32
    Bartók: I. rapszódia, Sz. 86, BB 94a
    Bartók: II. rapszódia, Sz. 89, BB 96a
    Butterworth: A Shropshire Lad
    Elgar: Csellóverseny

Hány olyan múlt- vagy jelenbeli, figyelemre méltó zeneszerző lehet a világon, akiről még nem hallottunk? Hány olyan értékes mű, amely sok éven át lappang anélkül, hogy a zenehallgatók megismernék? A Müpa közönsége ezen az estén poétikus angol zenével találkozhat - olyan szerzőtől, aki több mint egy évszázada halott, de műveit Magyarországon még nem játszották.
A Savaria Szimfonikus Zenekart és fiatal, de már számos nemzetközi sikert aratott karmesterét, a francia Orchestre Dijon Bourgogne zeneigazgatójaként is aktív, 1984-ben született, Junior Prima-díjas Madaras Gergelyt nem kell felfedeznünk: a zenekar 1974-es alapítása óta a magyar zeneélet fontos szereplője, Madaras pedig alighanem az a fiatal magyar karmester, aki külföldön és idehaza egyaránt a legnagyobb sikereket aratja. Elgar népszerű Csellóversenyének előadója, a francia-belga Camille Thomas Párizsban, Weimarban és Belinben tanult. Exkluzív szerződést írt alá a Deutsche Grammophon céggel, Fazil Say számára komponálta Never Give Up című csellóversenyét. Kruppa Bálint, aki a koncerten Bartók Rapszódiáit szólaltatja meg, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Perényi Eszter növendéke volt. A Kruppa Vonósnégyes megalapítója, eddigi munkájának eredményeit Junior Prima-díjjal ismerték el.
A műsor befejező számának alkotója, George Butterworth angol zeneszerző 1885-ben született, és mindössze harmincegy évesen, 1916-ban halt meg az I. világháborúban, a nyugati fronton vívott somme-i csatában. A Shropshire Lad (Egy shropshire-i legény) című zenekari rapszódiája lágy hangvételű, színgazdag, késő romantikus mű, a szerző azonos című dalciklusának „utóhangja”.

Vezényel: Madaras Gergely

Közreműködők:

cselló    Camille Thomas
hegedű    Kruppa Bálint

 

Ajánlatunk


A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

Előfordul: hulla, és annak fagyasztása, csontok, hányás, köpés, meztelenség, verekedés, felnőttfilm-részlet, kitört ujjak, kábítószer fogyasztása és terjesztése, méregkeverés, zászlóégetés (ja ez nem), egyszer elhangzik az a szó, hogy 'zsidó', egyszer az, hogy 'cigány'. Lesz füst, stroboszkóp, hangos zene, riasztó hangeffektek, zaj, káosz, kosz és több liter művér.

Giuseppe Verdi AIDA Opera három részben, négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Ajánló


Fadinard esküvőre készül, de a lova megeszi egy katona szeretőjének szalmakalapját. Hogy a tomboló katona ne verje szét a lakását…

A Vízkereszt viharos tengerrel, hajótöréssel, gyásszal kezdődik, és három házassággal ér véget. A kettő között viharos szerelmek ütköznek, egy részük…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!