RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Purcell Kórus és Orfeo Zenekar. Rameau és Mondonville - Nagy motetták

Purcell Kórus és Orfeo Zenekar. Rameau és Mondonville - Nagy motetták

Tiszta barokk

Purcell Kórus és Orfeo Zenekar

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. november 24. kedd, 19:30

Tiszta barokk
Purcell Kórus és Orfeo Zenekar

Rameau és Mondonville – Nagy motetták
Rameau: Quam dilecta tabernacula
Mondonville: Dominus regnavit
SZÜNET
Mondonville: In exitu Israel
Mondonville: Coeli enarrant

Olivia Doray, Szutrély Katalin (dessus), Mathias Vidal (haute-contre), Megyesi Zoltán (taille), David Witczak (basse-taille)
Purcell Kórus, Orfeo Zenekar
Vezényel: Vashegyi György

„Rubens ecsetje irányítja az Ön harmóniáit.” – írta egy kortársa Mondonville-nek, akit a 18. század közepén Rameau mellett a legnépszerűbb francia zeneszerzőként tartottak számon. Rubens festményeihez hasonlóan Mondonville műveiben is élénk színek, drámai kifejezőerő és virtuóz kidolgozás nyűgözi le a közönséget. A grand motet, vagyis a zenekart, kórust és szólistákat is felvonultató „nagy motetta” a francia barokk emblematikus műfaja. Ezek a nagyszabású zsoltárfeldolgozások nem kötődnek szorosan a liturgiához, sokszor világi helyszíneken, például a híres párizsi Concert Spirituel koncertsorozat keretében adták elő őket, azonban a zeneszerzők számára az számított a legnagyobb dicsőségnek, ha a Versailles-i Királyi Kápolnában is megszólalhatott az alkotásuk. Mondonville kilenc fennmaradt nagy motettája közül az Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus Vashegyi György irányításával 2015-ben már négyet lemezre vett; ezen a koncerten – egy Rameau-mű után – újabb három kompozíciót mutatnak be az együttesek, kiváló szólisták közreműködésével.

Ajánlatunk


A Bihari Együttes 1954-ben alakult Novák Ferenc vezetésével. Több mint fél évszázados működése alatt számos hazai és nemzetközi fesztivál nagydíját, helyezését nyerte el, a Martin György Néptáncszövetség által szervezett minősítő fesztiválokon kiváló minősítést, 2005-ben Csokonai Vitéz Mihály közösségi, 2012-ben Príma Primissima díjat kapott. Tervszerű utánpótlás-nevelésének eredményeképpen ma több, mint kétszáz fős közösség alkotja a „Biharit”. Ifjú táncosaink az alapfokú művészeti oktatás keretén belül ismerkednek hagyományainkkal.

40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!

Ajánló


Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az…

Minden életrajzukban olvasható, hogy Quincy Jones szerint ők „a planéta legmenőbb énekes csókái” (azaz „the baddest vocal cats on the…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!