Polgár Judit est vendég: Polgár Éva és Alexandra Hebart
Polgár Judit Budapesten született. Felsőfokú zenei tanulmànyait a Zürichi Zeneakadémiàn Hadassa Schwimmer, majd Homero Francesch professzoroknàl müvészi diplomàval zàrta. Dalkiséret szakon Irwin Gage-nél és Hartmut Höll-nél képezte tovàbb magàt Zürichben és Karlsruheban, majd 2009-ben kitüntetéses mesterdiplomàt szerzett. Kiséröként számos rangos nemzetközi verseny (ARD München, Hugo Wolf Stuttgart, Schubert und die Moderne Graz) döntős résztvevöje volt.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2013. augusztus 28. szerda, 19:30
2009-ben elnyerte a Nico Kaufmann-dìjat dalkiséret kategòriàban, majd 2010-ben a Joseph Suder nemzetközi dalverseny kiséröi különdìjàt. Polgàr Juditot különbözö koncerteken és dalesteken hallhatta eddig a közönség Németorszàgban, Ausztriàban, Olaszorszàgban, Angliàban, Svàjcban és Magyarorszàgon. Több CD-felvétel jelent meg közremüködésében. 2013 januárjában „Ott lent a völgyben” címmel nagy sikerű dalestet adott az Óbudai Társaskörben Leila Pfisterrel.
Polgár Éva Budapesten született, nyolc éves korában kezdett klarinétozni, miután családjával Zürichbe költözött. A Baseli Zeneakadémián végzett klarinét szakon Francois Benda növendékeként. Kitüntetéses Master diplomáját a Royal College of Londonban szerezte Richard Hosford osztályában. Fiatal korától kezdve koncertezik Európa szerte. Szólistaként és a Quinteto Gaudi tagjaként is első díjat nyert a „Swiss Young Music Competition” versenyen. Fellépett többek között a Londoni Cadogan Hallban, a Londoni Magyar Kulturális Központban és 2011-ben a Dohnányi Zenekarral Budapesten, ahol Penderecki Klarinétversenyét játszotta Hamar Zsolt vezényletével. Ez év augusztusában Taiwanban a Pro Arte Zenekar szólistája volt, Debussy Első rapszódiáját adta elő az ottani nemzeti hangversenyteremben. Néhány kiváló művész, akinek mesterkurzusán részt vett: Antony Pay, Kovács Béla, Pascal Morgues, Michael Collins és Joan Enric Luna. Polgár Éva több rangos alapítvány ösztöndîjasa volt: Cecilia Bartoli Music Foundation, Dr István Kertész Foundation, Fritz Gerber Foundation, Liszt Academy Network. 2012 júliusától a Berlini Filmművészeti Föiskola hallgatója.
Alexandra Hebart Hamburgban és Zürichben él. Az Ausztráliában született énekesnő Mannheimben végezte énekesi tanulmányait Katharina Dau professzornál. Kitüntetéssel zárult szólista képzése után olyan kiváló művész-tanárok mesterkurzusain tökéletesítette tudását, mint Anna Reynolds, Klesie Kelly, Hedwig Fassbender, Rudolf Piernay, Helmut Deutsch és Lani Poulson. Színészmesterséget Jutta Hammnál tanult. Alexandra Hebart a Richard Wagner ösztöndíj és a nemzetközi Joseph Suder Dalverseny díjazottja. Európa számos országában és Ausztráliában lépett fel kortárs zeneművek előadójaként, dalestet adva vagy hangverseny szólistaként. Partnerei között találjuk a Zürich Vocalists együttesét, a Gächinger Kantoreit vagy a Baden-Badeni Filharmonikusokat. Operaénekesként lírai és koloratúr–mezzo szoprán szerepekben egyaránt hallható. Német és svájci független operaelőadásokban volt többek között Sesto (Mozart: Titus kegyelme) Jancsi (Humperdinck: Jancsi és Juliska) és Komponista (Strauss: Ariadne Naxosban). Alexandra Hebart és Polgár Judit gyakori koncertpartnerek.
A történetből megtudhatjuk, hogy hol lakik a jóságos Hétfejű Tündér, érdemes-e jónak lenni, és egymásra találhatnak-e azok, akiket maga a Százarcú Boszorkány átkozott meg, a kacsakirály és a kacsa-királykisasszony tanulságos históriájából pedig az is kiderül, hogy az önzetlen szeretet csodákra képes.
Az őszinte barátság meséje ez. Megmutatja, hogy nem baj, ha valaki értéktelennek tart, másnak talán attól leszel a legszerethetőbb, amit korábban nem is tudtál magadról. A lyukas hordó, a törött létra és a fogatlan gereblye a szemétdombra kerülve fellázad és elmenekül, de ezzel végül a Fecskefiút és a Rózsalányt is megmentik.
Woody Allen a rá jellemző emberismerettel és sziporkázó humorral tárja elénk az emberi kicsinység és nagyság egész tárházát. Nagy büszkeség, hogy előadásunk ősbemutató, a darabot magyar közönség láthatja először a világon.