RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Országos Táncháztalálkozó

Országos Táncháztalálkozó

2017. április 21. „Halljunk szót…!” – nyitótáncház – Fonó Budai Zeneház

2017. április 22–23. Táncháztalálkozó – BUDAPEST ARÉNA*

2017. április 22. Éjszakai Bál – Fáklya Klub

2017. április 23. Boban Marković Orkestar koncert és Mindenki tánca – BUDAPEST ARÉNA…  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. április 23. vasárnap, 14:00

TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ 2017

XXXVI. Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár

2017. április 21-23.

 

2017. április 21. „Halljunk szót…!” – nyitótáncház – Fonó Budai Zeneház

2017. április 22-23. Táncháztalálkozó – BUDAPEST ARÉNA

2017. április 22. Éjszakai Bál – Fáklya Klub

2017. április 23. Boban Marković Orkestarkoncert– BUDAPEST ARÉNA

 

Az élő népművészet összművészeti fesztiválja a Táncház Egyesület rendezésében, széleskörű szakmai összefogással valósul meg. A következő, immár harminchatodik, alkalomra 2017. április 21-23. között kerül sor, közel 2500 közreműködővel, várhatóan 15-18.000 fős látogatószám mellett, a Budapesti Tavaszi Fesztivál egyik legkiemelkedőbb és legnagyobb érdeklődésre számot tartó eseményeként. A fő helyszín most is a Papp László Budapest Sportaréna lesz, ahol a küzdőtéren zajlanak majd az egymást váltó táncházak forgataga és a népművészeti vásár, valamint az esti gálaműsorok, de az összes további kisebb-nagyobb termet is kitöltjük párhuzamosan futó programjainkkal.

Az Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár – mint az egyik legjelentősebb hazai folklórfesztivál – a népzene, a néptánc és a tárgyalkotó népművészet seregszemléje, amelyen műkedvelő és hivatásos előadók, gyermek- és felnőtt néptáncegyüttesek, zeneiskolások és hagyományőrző népművészek működnek közre, a Kárpát-medencei és moldvai magyarság, valamint a hazai nemzetiségek képviseletében. A Táncháztalálkozó az UNESCO listán szereplő és hungarikumnak nyilvánított táncház módszer nagy ünnepe, kiváló minősítéssel díjazott Folklór Fesztivál. Története igazolja, hogy ez az esemény a hagyományos népművészet és a színpadi előadóművészet, falu és város, az archaikus és a modern izgalmas egymásra hatásának eleven megjelenítése, a nagyközönség aktív közreműködésével.

Péntek este „Halljunk szót…!” címmel a Fonó Budai Zeneházban egy koncerttel egybekötött „bemelegítő” nyitótáncházat tartunk, ahol a világ minden részéről érkező táncház kedvelők találkozhatnak.

A harminchatodik Táncháztalálkozó első napja szombaton, a Budapest Sportaréna küzdőterén a Tánchagyományaink programrésszel, táncházak és bemutatók sorozatával indul, a folklórban leggazdagabb Kárpát-medencei tájegységek és a hazai nemzetiségek felsorakoztatásával. A néptáncokkal csak most ismerkedők tanulhatják, akik tudják, táncolhatják az egymást követő, más és más hangulatú táncainkat a Sportaréna küzdőterén.

Ezen programrész kiemelkedő pontja a Minden magyarok tánca, amely az évek során egyre nagyobb sikert arat. Alkalmanként közel száz fő áll színpadra a világ legkülönbözőbb részeit képviselve. A program lényege, hogy a határokon kívül élő magyar néptáncosok és népzenészek teret kapjanak tudásuk bemutatására, amikor a megszokott hangulatú és színvonalú előadással örvendeztetik meg a Táncháztalálkozó közönségét. A szervezők ezzel a lehetőséggel szeretnék megtisztelni azokat, akik hazájuktól távol is nagy lelkesedéssel gondozzák a magyar néphagyományt.

Az Aprók táncával, kézműves foglalkozásokkal és Tücsökringatóval a gyermekeket szórakoztatjuk. Ezután Tini táncház következik, amely egyúttal a művészeti szakiskolák fórumaként is szolgál. A szombat esti Gála műsorán fellépnek Magyarország kiemelkedő néptáncegyüttesei, hagyományőrző együttesei és a határon túlról érkező népművészek. A programot hajnalig tartó Éjszakai bál teszi teljessé, amelynek a Fáklya Klub ad otthont.

A vasárnapot családi napnak szánjuk, a gyermekekre és a gyermekes családokra fókuszálva. Az észak-alföldi régiót bemutató Aprók Bálján különlegessége, hogy a küzdőtéren a gyermektáncosokkal együtt a közönség is részt vesz a táncokban, mindenki kipróbálhatja magát a népi játékokban és ügyességi versenyekben. A kézműves foglalkozásokon is garantált az azonnali sikerélmény. A programot interaktív foglalkozások, mese- és bábelőadások, népzenei és néptáncbemutatók, a felnőtteknek pedig „Ínyenc táncház” egészítik ki. A rendezvény különböző programrészeiben fellépnek a „Fölszállott a páva” tehetségkutató versenyben megismert gyermektáncosok, zenészek és énekesek is.

Délutánonként kamaratermi népzenei koncertekkel várjuk a látogatókat. Ezek közül is kiemelkedik a „Kerek évforduló” című produkció, amelynek apropója Sebő Ferenc – a táncházmozgalom emblematikus alakja – 70. születésnapja. Ugyancsak különleges programnak ígérkezik Borbély Mihály és barátai - „Ókútból friss víz” című koncertje. Borbély Mihály a Vujicsics együttes alapítótagja, aki emellett a magyar népzene, a világzene, a dzsessz és a kortárs zene területén egyaránt tevékenykedik. Most olyan neves közreműködőkkel lép színpadra, mint Dresch Mihály (szaxofon), Lukács Miklós (cimbalom), Dés András (ütőhangszerek) és Farkas Zoltán „Batyu” (táncművész). Az „unplugged” koncerten az archaikus népzene és az invenciózus magyar dzsessz egymásba fonódása jelenti azt a különleges élményt, amit a Táncháztalálkozó sajátos közege hív életre Borbély Mihály projektjében. Folytatódik Novák Ferenc tánctörténeti előadássorozata, valamint az Aranygyöngyös és Aranysarkantyús táncosok, illetve művészcsaládok „Családban marad” című bemutatója. Táncmozaik címmel zenés-táncos beszélgetésen találkozhatnak Zsuráfszky Zoltán táncművész, koreográfussal, valamint bepillantást nyerthetünk a táncház módszer szlovákiai megvalósulásába.

A Táncháztalálkozó egyik nagy vonzerejét a Népművészeti Kirakodóvásár jelenti, amely a hagyományos tárgyalkotás, valamint az abból táplálkozó képző- és iparművészet együttes megjelenése, régi és új tárgyak, a funkcionális esztétikum bemutatója. A programot mindkét napon hangszer- és fotókiállítások, könyvbemutatók, valamint filmvetítések gazdagítják.

Kodály Zoltán halálának 50. évfordulója alkalmából kamarakiállítást rendezünk „Kodály, a népzenekutató” címmel, valamint a Mester kevéssé ismert hangszeres népzenei gyűjtéseiből állítunk össze előadást. A rendezvény vasárnap esti gálaműsorát aBoban Marković Orkestarkoncertje, valamint aMindenki táncacímű, a Táncháztalálkozóra készült nagyszabású produkció adja. Boban Marković mintegy két évtizede Szerbia legjobb trombitásának számít, elsősorban gúcsai trombitásverseny győzelmeinek köszönhetően. Zenéjében a balkáni és az európai zenei hagyományok keverednek önfeledt, szabad örömzenélés formájában. A koncertet követő Mindenki táncával térünk vissza a népzene és a néptánc eredeti formájához. A legkiválóbb énekesek és a Táncháztalálkozó fesztiválzenekara közreműködésével több száz, népviseletbe öltözött táncos a nagyközönséggel együtt idézi fel a hajdani falusi bálok hangulatát.   

2017. április 21. „Halljunk szót…!” – nyitótáncház – Fonó Budai Zeneház

2017. április 22–23. Táncháztalálkozó – BUDAPEST ARÉNA*

2017. április 22. Éjszakai Bál – Fáklya Klub

2017. április 23. Boban Marković Orkestar koncert és Mindenki tánca – BUDAPEST ARÉNA **

* Azok a kedves vendégeink, akik vasárnap 15.00 óráig normál jeggyel lépnek be a Sportarénába, zárásig benn is maradhatnak.
** Felhívjuk a figyelmet, hogy a belépőjegyek nem helyre szólnak, az ülőhelyeket érkezési sorrendben lehet elfoglalni. Azonban a 2016-os tapasztalatok alapján vasárnapra korlátozott számban helyre szóló jegyeket is biztosítunk, amelyeket 5.900 Ft-os egységáron, kizárólag elővételben lehet megvásárolni. 
www.tanchaztalalkozo.hu/2017

Ajánlatunk


Musicalvígjáték a félreértésekről és a válságon győzedelmeskedő szerelemről, melynek zenéjét a legnépszerűbb magyar előadók dalaiból válogattuk össze. Nyolc ember mulatságos és megható találkozása az online térben a pandémia idején. Sorsuk megváltozásához elég egy téves hívás, egy lelkisegély-szolgálat felkeresése vagy akár egy ételrendelés.

„Az Álomgyár bűvöletében”

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!