A Martin György Néptáncszövetség 30 éve rendezi meg a NÉPTÁNCANTOLÓGIÁT, a néptáncosok országos, téli ünnepét. A reprezentatív színházi bemutatón, az elmúlt esztendő kiemelkedő néptáncegyüttesei, alkotói, legjobb koreográfiái szerepelnek. A válogatás érdekessége, hogy mindössze egyetlen alkalommal kerül a közönség elé.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. március 2. vasárnap, 11:00
A hagyománynak megfelelően, a műsorban idén is több mint 500 néptáncos és népzenész lép színpadra és eleveníti meg a Kárpát-medence sokszínű, kivételesen szép és értékes népművészetét.
NÉPTÁNCANTOLÓGIA a Martin György Néptáncszövetség rendezésében
Közreműködnek: - ANGYALFÖLDI VADRÓZSA TÁNCEGYÜTTES – Budapest - ALBA REGIA TÁNCEGYÜTTES – Székesfehérvár - BALATON TÁNCEGYÜTTES – Siófok - BEM TÁNCEGYÜTTES – Budapest - BUDAPEST FŐVÁROS BARTÓK TÁNCEGYÜTTES – Budapest - CORVINUS KÖZGÁZ NÉPTÁNCEGYÜTTES – Budapest - CSABA NEMZETISÉGI NÉPTÁNCEGYÜTTES – Békéscsaba - FORRÁS NÉPTÁNCEGYÜTTES– Százhalombatta - JÁSZSÁG NÉPI EGYÜTTES – Jászberény - NÓGRÁD TÁNCEGYÜTTES – Salgótarján - NYÍRSÉG TÁNCEGYÜTTES – Nyíregyháza - TISZAVIRÁG NÉPTÁNCEGYESÜLET – Deszk - A BÉKÉSCSABAI SZÓLÓTÁNCFESZTIVÁL díjazottjai
Kísér: Bürkös zenekar Galiba zenekar Juhász zenekar Khamoro Budapest Band Pálházi Bence Bandája Szikes zenekár Tarsoly zenekar Zagyva Banda Közreműködik: Péter Tamás
Szép nyári nap / Foltos farmerek az út mentén / Szép nyári nap / Sokan vándorolnak úgy, mint én – hangzik fel a Neoton Vándorének című slágere a Veres1Színház új előadásában. A Szép nyári nap című musical valamikor a hetvenes években játszódik Bácsszentmárián, egy olyan építőtáborban, amelyik közel van a jugoszláv határhoz.
Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el.
A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.