RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Mozart: A-dúr klarinétverseny / Beethoven: IX.szimfónia ( Concerto Budapest & Darko Brlek )

Mozart: A-dúr klarinétverseny / Beethoven: IX.szimfónia ( Concerto Budapest & Darko Brlek )

Egy tökéletes versenymű Mozart életének utolsó esztendejéből és egy Beethoven-szimfónia, amelyet voltaképp még a szerzőjénél is nagyobb kultikus tisztelet övez. Ezt a műsort kínálja majd a koncert, amelynek karmestere a Kossuth- és Liszt-díjas Kovács János, hangszeres vendégszólistája a sokoldalú szlovén klarinétművész, Darko Brlek, kórusa pedig a Nemzeti Énekkar lesz.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. december 12. szombat, 19:30

2020. december 12. 19:30
Zeneakadémia – Nagyterem

Mozart: A-dúr klarinétverseny, K. 622
Beethoven: IX. (d-moll) szimfónia, op. 125

Közreműködik:
Darko Brlek klarinét, Kriszta Kinga szoprán, Kovács Annamária alt, Horváth István tenor, Cser Krisztián basszus,
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Concerto Budapest
Vezényel: Kovács János

Egy tökéletes versenymű Mozart életének utolsó esztendejéből és egy Beethoven-szimfónia, amelyet voltaképp még a szerzőjénél is nagyobb kultikus tisztelet övez. Ezt a műsort kínálja majd a koncert, amelynek karmestere a Kossuth- és Liszt-díjas Kovács János, hangszeres vendégszólistája a sokoldalú szlovén klarinétművész, Darko Brlek, kórusa pedig a Nemzeti Énekkar lesz. Ahogyan azt a jócskán hatszáz fölötti Köchel-sorszám is jelzi, az A-dúr klarinétverseny 1791-ben, A varázsfuvola és a Requiem közelségében készült, méghozzá a Mozart által kedvelt és nagyra becsült muzsikus, Anton Stadler számára. Az érzéki szépségű és oly derűs versenymű nyomában pedig, Beethoven 250. születési évfordulójától alig néhány napnyira, a IX. szimfónia következik. A mű, amellyel kapcsolatban Claude Debussy már a XX. század legelején is minden alappal írta az alábbiakat: „Tekintélyes mennyiségű szó és jelző ködébe burkolták a kórusszimfóniát. Csodálom, hogy a róla szóló nagy halom iromány még nem temette maga alá a művet.” Az azóta eltelt majd' 120 év alatt a szavak, jelzők és irományok mennyisége csak tovább nőtt, sőt hatványozódott, ám a Kilencediket semmi sem temetheti maga alá.

Rendező: Concerto Budapest

Ajánlatunk


Improvizációs játék önmagunkról Ízelítő kapcsolataink hétköznapjaiból.

Carl Orff CARMINA BURANA Szcenikus kantáta eredeti nyelveken, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal

Ajánló


Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

Richardnak valami hiányzik a munkahelyére való mindennapi ingázáson és a családi életen túl. Mígnem egy szép napon, hazafelé tartva a…

A Budapesti Operettszínház kiemelten fontosnak tartja, hogy támogassa autista embertársainkat a minél teljesebb élet megteremtésében és megélésében, ezért – ahogyan…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!