RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Micimackó
10

Micimackó

A bájos humorral és szeretetteli filozófiával átitatott történet, melyet a világ szinte minden nyelvére lefordítottak, most Lőrinczy Attila színpadi átiratában, Nagy Nándor zenéjével kel életre a Miskolci Nemzeti Színház színpadán.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. március 23. csütörtök, 10:00

Micimackó
Az előadást 5 éves kortól ajánljuk!

- Volna-e olyan szíves tehát megmondani, hol van Nyuszi?
- Micimackó barátját látogatta meg...
- De hisz az Én vagyok!
- Ki az az Én?
- Micimackó.
- Bizonyos ön ebben?
- Egész bizonyos.
- Akkor hát bújjon be!

A Százholdas pagony lakóit, Micimackót, a „csacsi öreg medvét”, Malackát, Nyuszit, Fülest, Kangát, Zsebi babát és Baglyot mindenki ismeri. A bájos humorral és szeretetteli filozófiával átitatott történet, melyet a világ szinte minden nyelvére lefordítottak – még latinra és eszperantóra is – és amit A.A. Milne saját fiának, Christopher Robinnak kedvenc játékmackójáról írt, most Lőrinczy Attila színpadi átiratában, Nagy Nándor zenéjével kel életre a Miskolci Nemzeti Színház színpadán.

Szereposztás
Micimackó...................... TEGYI KORNÉL
Malacka.......................... EDVI HENRIETTA
Kanga............................. MOLNÁR ANNA
Zsebi Baba..................... RUDOLF SZONJA
Füles.............................. KERESZTES SÁNDOR
Nyuszi............................ PROHÁSZKA FANNI
Bagoly............................ SZEGEDI DEZSŐ

Alkotók
Színpadra alkalmazta, dramaturg: LŐRINCZY ATTILA
Díszlet- jelmeztervező: IGAZ-JUHÁSZ KATALIN
Zene: NAGY NÁNDOR
Koreográfus: KOCSIS ANDREA
Ügyelő: EGYÜD TÜNDE
Súgó: SZARKA VIKTÓRIA
Rendezőasszisztens: HADHÁZY ILDIKÓ
Rendező: BÉRES ATTILA

Ajánlatunk


A háború mindent elvett tőlük – az otthonukat, a családjukat, a gyermekkorukat. Bandába verődve, éhesen és fázva járják az utcákat, hogy valahogy túléljenek. Mégis kapaszkodnak az életbe.

Oscar Wilde „Bunbury” című fergeteges vígjátékában két fiatal úriember áll a középpontban, akik kreatív módon próbálják összeegyeztetni a társadalmi elvárásokat a saját vágyaikkal.

Művészetek Háza Gödöllő Helyszín: Színházterem Esemény kezdése: 2026. 11. 21. (szombat) 10.30

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!