RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Langer Ágnes és Fülei Balázs

Langer Ágnes és Fülei Balázs

A tehetség kötelez
Langer Ágnes és Fülei Balázs

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 26. hétfő, 19:00

A tehetség kötelez
Langer Ágnes és Fülei Balázs

Grieg: 3. (c-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 45
Poulenc: Hegedű-zongora szonáta
SZÜNET
Janácek: Hegedű-zongora szonáta
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta

Langer Ágnes (hegedű), Fülei Balázs (zongora)

Fülei Balázs zongoraművész, a Zeneakadémia kamarazene tanszékének vezetője egy ifjú hegedűművésszel áll közösen színpadra. Langer Ágnes 1992-ben született, 2017-ben a budapesti Bartók Világversenyen harmadik helyezést ért el. Ezen az estén négy hegedű-zongora szonátát hallhat a Solti terem közönsége. A hangverseny elején a norvég Edvard Grieg utolsó, harmadik hegedűszonátája, a szerző egyik kedvenc műve szólal meg, amely szintén az 1880-as évek második felében készült. Francis Poulenc hegedűszonátáját a spanyol polgárháborúban meggyilkolt spanyol költő, drámaíró, Federico García Lorca emlékére komponálta az 1940-es években. Leoš Janáček cseh zeneszerző pedig az első világháború kitörésének idején, 1914 nyarán írta hegedűszonátáját. A koncertet César Franck egyik leghíresebb darabja, az 1886-os A-dúr hegedűszonáta zárja.

Ajánlatunk


Hogyan kérhetjük számon a Blaha aluljáróban pókember önzetlenségét, vagy egy szamuráj erkölcsi kódexét? Pest vármegyén Völgyzugoly szokásait? Ismerős a helyzet abszurditása? Nem véletlen. A világirodalom egyik legizgalmasabb magányos hőse ihlet minket, egy szélmalmokkal, és a valódi bűnnel szembeszálló szent fantaszta, az igazság groteszk bajnoka. Hogyan reagál a társadalmunk egy alig hetven kilós önjelölt huszárezredre? What would Kinizsi do?

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Ajánló


Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az…

Kelemen Barnabás évtizedek óta a magyar és a nemzetközi zeneélet ünnepelt művésze, aki szólistaként és kamaramuzsikusként világszerte sikereket arat. Számos…

A „Popzene időgépben” koncepció mögött mindenki által ismert kortárs popsikerek és örökzöld popslágerek swingesített, jazzesített, doo-woposított, Motown-hangzású soulba ültetett feldolgozásai…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!