RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Händel: Herkules

Händel: Herkules

Műsor: Händel: Hercules

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2012. március 21. szerda, 19:00

Budapesti Tavaszi Fesztivál
Händel: Hercules
Purcell Kórus, Orfeo Zenekar

Műsor: Händel: Hercules

Az általában gyorsan komponáló Händel praxisában is meglepő sebességgel készült el Szophoklész Trákhiszi nők történetére és Ovidius Átváltozásaira alapozva. 1744. július 19-én kezdte komponálni és augusztus 21-én fejezte be a teljes művet. Közben csipkelődő levelezésben sürgette Charles Jennenst, a darab (és egyben a Belshazzar című oratóriumának) librettistáját, aki nem győzte szöveggel a komponista tempóját. Az opera premierje a következő év januárjában volt a londoni Királyi Színházban, koncertszerűen, s ez előrevetítette a későbbi századok előadási gyakorlatát is. A darabot kétszer tűzték műsorra, a ma ismert „Wanton God” kórusbetét és a „Cease, ruler of the day” ária nélkül, amelyeket csak később „csatoltak” a műhöz a Theodora zárójelenetéből.

A színházba szánt, de inkább az oratórium műfajának megfelelő darabot még háromszor láthatta életében a szerző, majd – akárcsak többi, világi témájú színpadi művét – a 19. második felében fedezte fel magának a közönség. A 20. század megadta a darabnak (a többi, már-már elfeledett Händel-operával együtt) a kellő elismerést. Először a wesztfáliai Münsterben állították színpadra (1925-ben), majd az 1936-os berlini olimpián láthatta a berlini Erdőszínpad mintegy 2500 fős publikuma. Napjainkban az 1925-ös előadást szokták feleleveníteni, vagy az operaházak repertoárjának frissítése, vagy a különböző, a korszakra és / vagy Händelre fókuszáló fesztiválok kínálatának bővítése céljából (Párizsban 2004-ben, Bécsben 2005-ben, New Yorkban és Londonban 2006-ban mutatták be, 2005-ben pedig a hallei Händel Ünnepi Játékokon adták elő).

Ajánlatunk


A Fővárosi Nagycirkusz és a Kazanyi Állami Cirkusz közös produkciója, a MIRÁZS, a magyar és közép-ázsiai őstörténet legendás világába repíti a nézőt.

koncertmusical

Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Szabadszálláson, mely alkalomból sorsdöntő kérdésre kell választ adnia. Döntésének következtében kalandos utazásra indul lelkiismeretének útvesztőjében. Az útvesztő végén újabb választás elé kényszerül – hogy jól választ-e, avagy sem, döntsék el Önök!

Ajánló


(esőnap: július 12.) Lenyűgöző harmónia, határtalan energia és művészi precizitás!

Sacré Cœur : Son règne n'a pas de fin francia dokumentumfilm, 95 perc, 2026 francia nyelven, magyar felirattal

A 2013-as Britain's Got Talent győztes csapata, az Attraction Balatonfüredre érkezik, hogy különleges előadásával lenyűgözze a közönséget.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!