RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Fukuyama után

Fukuyama után

A Fukuyama után egy élőfilmes eszközökkel létrehozott színházi oratórium, amely provokatív vizualitással, montázsokkal, egyedi technikai megoldásokkal és eklektikus zenei aláfestéssel vezet minket egy disztópikus világba.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2026. április 8. szerda, 19:00

16+ Az előadás stroboszkópot, füstöt, vaksötétet és erős hanghatásokat tartalmaz.

Köszörüli torkát a Politikai Reménytelenek Omladozó Liberális Illúzióinak Kórusa  (P.R.O.L.I.K.) – Thomas Köck drámájából kiindulva a BpSkizo Csoport groteszk humorral viszi színre instabil világunk kaotikus történéseit

“A történelem összes
be nem teljesült elvárásának,
megszegett ígéretének és
szertefoszlott reményének emlékére.”

(Thomas Köck drámájának előszava — ford. Halasi Zoltán)

„Francis Fukuyama A történelem vége és az utolsó ember című 1989-es esszéjében azt állítja, hogy a liberális demokrácia a politikai és társadalmi fejlődés végállomása. Eszerint megérkeztünk a világok legjobbikába? Valóban új korszak kezdődött? Vagy csak a
körülöttünk lévő hatalmi struktúrák rendeződtek át?

A Fukuyama után egy élőfilmes eszközökkel létrehozott színházi oratórium, amely provokatív vizualitással, montázsokkal, egyedi technikai megoldásokkal és eklektikus zenei aláfestéssel vezet minket egy disztópikus világba.

A populizmus, az illiberális demokráciák és a szétzuhanó nyugat-európai társadalom illúzióinak kontextusában kérdőjelezzük meg a haladásba vetett hitünket.

Végzetesnek tűnő  adatszivárgás történik a Boldogság- és Jövőkutató Intézetben, miközben a Politikai Reménytelenek Omladozó Liberális Illúzióinak Kórusa (P.R.O.L.I.K.) kísérletet tesz a maga kaotikus történetének elmesélésére. A történelem utáni kórus hangján groteszk humorral egy olyan instabil világot mutatunk fel, amelyben minden bizonytalanná vált: a hatalom, a közösség és az önazonosság. Thomas Köck műve szatirikus vízió, melyet a magyar valóság dokumentarista performansszá torzít.”
                                                                                                                                                                
(BpSkizo Csoport)

Thomas Köck fiatal kortárs osztrák író, színházcsináló, zenész. Filozófiát és irodalomtörténetet, majd drámaírást tanult, 2015-ben pedig már a Mannheimi Nemzeti Színház háziszerzője lett. Első, Jenseits von Fukuyama (Fukuyama után) című drámájával 2013-ban neki ítélték az Osnabrück Dramatist Award-ot, majd további színházi szövegei nyomán elnyerte 2016-ban a nagy presztízsű Kleist Prize-t. 2018-ban a Theater heute kritikusai megszavazták neki az Év Drámaírója címet.

Jenseits von Fukuyama (Fukuyama után) c. művének fordítása Halasi Zoltán munkájaként kifejezetten a BudapestiSkizo Csoport előadásához készült, akik a Trafóban a dráma magyarországi ősbemutatójára vállalkoznak.

A BudapestiSkizo Csoport  fiatal színházi alkotók és kreatív technikusok, médiaművészek társulata, akik az élőfilm műfajával kísérleteznek, és digitális technológiával ötvözik a színház, a film és a képzőművészet eszközeit.
Tanulmányaikat 2020-ban a pandémia és az SZFE modellváltása szakította meg, ekkor hozták létre első digitális technológiákat alkalmazó előadásukat, a Budapesti Skizót, Hazai Attila regénye alapján. Következő projektjük, a dzsanni után megalapították a BudapestiSkizo Csoportot és létrehozták saját kreatív műhelyüket egy régi gyárépületben. 2023-ban Bagossy László meghívására Stuttgartban mutatták be a Gianni-t, amely meghozta előadásaik első nemzetközi sikerét.

Stáblista
Író: Thomas Köck
Fordító: Halasi Zoltán
Rendező: Sándor Dániel Máté
Szereplők: Váradi Gergely, Rezes Dominika, Messaoudi Emina, Bán Bálint, Kozma Veronika, Szacsvai István
Szövegkönyv: Samudovszky Adrian, Sándor Dániel Máté
Zeneszerzők: Bánki Mihály, Sándor Zsigmond
Operatőrök: Varga Soma, Todoroff Lázár
Video artist: Fehér András
Látványtervező: Simonyi-Lengyel Mira
Hangmérnök: Pellei Milán
Fénytervező, video artist: Mohácsi Júlia
Kommunikációs munkatárs: Tóth Jakab
Produkciós menedzser: Márton Balázs

Az előadás a © Suhrkamp Verlag AG Berlin engedélyével, a Hofra Kft. közvetítésével jött létre.
Támogatók: Goethe Intézet; Osztrák Kulturális Fórum; Vates; BpSkizo Csoport

Ajánlatunk


Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.

Shakespeare humoros, félreértésekkel teli, kalandos vígjátéka, az év legrövidebb éjszakáján játszódik, amikor a nyári napfordulót ünnepeljük. Varázslatos, tündérekkel és manókkal átszőtt játék, az atyai szigor elől menekülő szerelmesekről, egyszerű mesteremberekről, valóságos és varázslatos hatalomról, viszályról és megbékélésről.

A Kossuth-, Liszt Ferenc- és Prima-díjas Kovács Kati visszatér oda, ahol megnyerte az első Táncdalfesztivált, az Erkel Színházba. Oda, ahol örökre beírta nevét a magyar zenetörténelem legnagyobbjai közé. Most ismét ugyanott csendült fel az a hang, amely azóta generációk számára vált meghatározóvá, és amely hat évtized múltán is töretlen erővel, hitelességgel és szeretettel szól a közönséghez. A nagyszabású jubileumi koncerten két népszerű fiatal művész is színpadra lép Kovács Kati oldalán, akiknek kilétét egyelőre még titok övezi, de annyi biztos, hogy különleges és eddig nem látott zenei találkozásokat ígér.

Ajánló


Ki a fene jár manapság komolyzenei koncertre? Jó reggelt, a vizet se kútból merjük már! A szimfonikus zenei stand-up esten…

– zenés játék, a Veszprémi Pannon Várszínház előadása – esőnap: július 19. vasárnap 20:30 óra

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!