Immáron tizenharmadik éve tudjuk, hogy nem szabad mosatlan gyümölcslevet inni. Ez pedig csupán egy olyan megállapítás, amelyet a humorbonbonok, humorlabdacsok, humorpetárdák és humorröppentyűk egyetlen, hiteles magyar nagymesterétől Fábry Sándortól tanulhattunk meg. A szóvirágok koronázatlan királya, a gondolatanalógiák poénba oltott rügyeinek értő gondozója most újra a birtokba veszi a színpadot, mi több, a képernyőt, és a tőle megszokott - vagy éppen szokatlansága miatt megunhatatlan - módon részévé válik mindennapjainknak. Fábry Sándor, immáron a köztelevízió zászlóshajójának kapitányaként recsegteti meg a biedermeier komódok fiókjait, hogy előbányássza belőlük azt a görbe tükröt, amelyben a legemberibb és legőszintébb képünket láthatjuk viszont - kissé torzan, kissé felnagyítva, de mindenképpen valóságosan. A Magyar Televízió Fábry című műsorából továbbra is kicsemegézhetünk minden olyan ínyünkre valót, amit eddig is örömmel fogyasztottunk, viszont nem kell mindenáron elviselnünk azokat a néha kissé fanyar ízű bulvárszószokat, amelyekkel eddig - ha tetszett, ha nem - nyakon öntötték a menüt.
Igen, lesz monológ, vagy ha úgy tetszik stand-up, igen, lesz design center, bár lehet, hogy ezt most a hét műtárgyának elemzése váltja fel időnként, lesznek érdekes rekordok, vendégek, tudósok, bolondok, művészek, emberek, akik furcsa, vicces, vagy éppen csodálatra méltó eredményeket értek el. Lesznek sztárvendégek, a szó igazi értelmében, olyan művészek, gondolkodók, tudósok vagy éppen csak hihetetlen agykapacitással rendelkező vendégek, akikkel a néző nevetve ismerheti meg az egyetemes kultúra részét képező tudást, szinte észrevétlenül a nochdazu-k és überhaupt-ok csomagolásában. Aki tartalmas szórakozásra, valódi poénokra, értéket hordozó zenei élményre és intelligens, szarkasztikus, szembesítő beszélgetésekre vágyik, annak ott a helye a közönség soraiban, vagy a tévéképernyő előtt. Fábry Sándor a maga módján ikon, a maga módján pedig talpig ember, aki mellett szem nem marad szárazon - ha kell, akkor a nevetéstől, ha kell, akkor azoktól az érzelmektől, amelyeket kivált. Ő az, akit lehet szeretni, de elsősorban élvezni kell.
A magyar Televízió Fábry című műsorának felvételére a Millenáris Teátrumában kerül sor, este hat órától a meghirdetett időpontokban. A közönséget a műsor két zavargenerátora, Badár Sándor és Szőke András fogadja, akik kíméletlenül megdolgoztatják a jelenlévők értelmi és fizikai erőforrásait, csakúgy mint a rekeszizmokat, ezt követően pedig színpadra... dehogy színpadra: utcára lép Fábry Sándor, aki Los Angeles fényeit egy budapesti bérház itt-ott kopott, de patinás múltjában mégis csillogó díszletére cserélte.
Ne hagyja ki a varázslatos zenei estét, amelyen a Harry Potter-filmek leghíresebb dallamai és dalai csendülnek fel. Az egyedülálló zongoraműsorban az ötszörös Oscar-díjas zeneszerző, John Williams filmdalai mellett Patrick Doyle, Nicolas Hooper és az Oscar-díjas zeneszerző, Alexandre Desplat művei is felcsendülnek, és a Harry Potter-zene legjavát kínálják.
A Liliom Produkció új musical bemutatója nem meglepő módon négy negyvenes gyerekkori barátnő
(Alíz, Bella, Petra és Laura) viszontagságairól szól, akik egy Balaton-felvidéki villában töltik
,,lánybúcsújukat”.