Danilo Pérez kétszer járt a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben a Wayne Shorter Quartet tagjaként. Szabó Dániel itthoni és nemzetközi trióival is bemutatkozott a Fesztivál Színházban, legutóbb pedig Chick Corea Concerto for Triójának egyik tételét is hallhattuk előadásában. Egykor mester és tanítványa, ma már két briliáns előadóművész mutatja meg, milyen látképet tudnak elénk tárni két zongorán.
Közös történetük Bostonban kezdődött, amikor Szabó Dániel a New England Conservatory of Music hallgatója volt. Míg Bob Brookmeyer zeneszerzésre és hangszerelésre tanította, Danilo Pérez a zongorajátékát volt hivatott csiszolni. Pérez így emlékszik erre az időre: „Dániel játékának intenzitása és pontossága felvetette bennem a kérdést, vajon mit tudnék neki tanítani. Emlékszem, mondtam is, hogy nincs szüksége az útmutatásaimra. Ő azt felelte: "Maestro, egy sereg dolgot tudna tanítani nekem!" Felejthetetlen volt a vele való közös munka… Ma már barátok vagyunk, és megtiszteltetés számomra, hogy együtt játszhatok vele a Müpában.” Pérez, aki Panamából származik (szülőhazája ott rejlik a PiANorAMA címben is!), a latin zenei elemek mellett az afrikai zenekultúrák, a bebop és a nyugati klasszikus zenei hagyományok jellemzőit is előszeretettel vegyíti játékában, szerzeményeiben. Hírnevét még Paquito D'Rivera és Dizzy Gillespie mellett alapozta meg a nyolcvanas években, majd a jazz élvonalának számos képviselőjével dolgozott Arturo Sandovaltól Wynton Marsalisig. A zenekar megalakulásától, 2002 óta a Wayne Shorter Quartet tagjaként szerzett elismeréseket. „Danilo segített megérteni, miben áll a jazz fantasztikus ereje, ami elősegíti a kommunikációt, a kapcsolódást másokhoz ” - mesélte Szabó Dani pályatársáról.
Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.
Adott egy fiatal férfi, akinek az apja meghalt, az anyja pedig szinte azonnal újból férjhez ment. Gyanús. Hamletben zavaros indulatok dolgoznak, és miközben kétségbeesetten próbál beszélni arról, amit érez, hirtelen olyan helyzetben találja magát, amiből nem látszik kiút. Jó lenne kiszállni pedig, és elmenni innen messzire, mert ha maradunk, abba csak beleőrülni lehet. Beszélgetni kéne, de nincs idő, nincs energia, hogy jobban odafigyeljünk egymásra. Ennek pedig – sejthetjük – nem lesz jó vége.
A Dreamworks Animation mozifilmje és William Steig könyve alapján
2025. augusztus 1., péntek 20:00 (esőnap: augusztus 3.)
2025. augusztus 2., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 4.)