„MOZART, LISZT, BEETHOVEN, WAGNER- nevek, amely hallatán azonnal díszes koncerttermek, frakkban feszítő karmesterek, elegáns nézőközönség sejlik fel előttünk, és szinte érezzük a mindent körülölelő szent áhítatot.
De kik voltak ezek az emberek a hétköznapokban? Mi történik, ha kivételesen nem a nagy és megközelíthetetlen alkotókat, hanem az esendő embereket próbáljuk meglátni bennük? Bősze Ádám zenetörténész hosszú ideje azon dolgozik, hogy oldja a komolyzene világára jellemző merevséget. Évek óta nagy sikerrel zajló estjei és előadássorozatai során hatalmas tudással felvértezve és lehengerlő humorral fűszerezve segít közelebb hozni hozzánk a zenetörténet hírességeit, hogy megérthessük, ők is érző, hús-vér emberek voltak, és ugyanúgy örültek, vágytak, szenvedtek, hibáztak, mint akárki más.”
Bősze Ádám magyar zenetörténész, zenei antikvárius, pályáját zenekritikusként kezdte a Magyar Nemzet kulturális rovatánál, Ezzel párhuzamosan riporterként és zenei műsorok műsorvezetőjeként dolgozott a Magyar Televízióban, a TV2-nél és a Duna Televízióban. 2004-ben megalapította saját zenei antikváriumát, később a Magyar Antikváriusok Egyesületének aktív tagjává vált.
2008 és 2023 között a Bartók Rádió munkatársa, a Muzsikáló reggel és Muzsikáló délelőtt adásainak műsorvezetője. Moderálta az MTV Hogy volt! műsorát. Rendszeres házigazdája és szakkommentátora volt a New York-i Metropolitan Operaházból és a Bayreuthi Ünnepi Játékok előadásairól élőben adott operaprodukcióknak. Rendszeres házigazdája a „Kaposfest”-nek, a Cziffra György Fesztiválnak és a Bartók Plusz Operafesztiválnak is. 2010-től kezdve a Magyar Antikváriusok Egyesületének elnöke.
2017 nyarán mutatta be az első magyar zenei standupot #Szeretnekahallgatók címmel, amelyet a Bőszekund című második sorozat követett. 2018-ban megkapta a Prima-díjat Magyar Sajtó kategóriában.
Országszerte tart zenei ismeretterjesztő előadássorozatokat, melyek közül a legnépszerűbbek: „Nagy zenészek, nagy szerelmek” sorozatának egyik darabjával hívtuk meg őt Kispestre.