RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


BailAmor - Karmelita Udvar
2

BailAmor - Karmelita Udvar

Óceánokon átívelő kölcsönhatásokból jött létre az a tüzes táncstílus, melyet e két műfaj csodálatosan egyedi módon képvisel. Míg a Flamenco az egyén megnyilatkozása, a lélek legmélyéről jövő őszinte kitárulkozás, addig az Argentin Tangó az egymásra utaltság harmóniájában keresi a legszélsőségesebb érzelmek rejtélyes világát.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2011. augusztus 9. kedd, 20:30

BailAmor - Két kontinens, egy emlék
Flamenco-Argentin tangó est

A minden szerelemben jelen lévő kettősség érzéseit szerelmi emlékképek villantják fel.
A flamencogitár feszes dallamait, a fájdalmas-örömteli érdes énekhangot olykor felváltja a tangóharmonika lendületes sodrása. A különleges ritmusokban lüktető pergő lábú, hol zabolátlan, hol lírai hangulatú flamenco táncok kereszttüzében egyszer csak ott a tangó buja lábcsókjaival, hogy elvarázsolja közönségét.

A tangó, mint a spanyol kultúra névjegye, inspirációként megjelenik mindenütt, ahol a spanyol etnikum megjelent – Afrikában, Közép- és Dél-Amerikában, és természetesen Európában. Mindenütt kreatív illatokat hozott – akár Óceánokon át – izgalmas új színeket, szirmokat bontott a táncok virágain. A spanyol szív szenvedélyes dobbanásait a magyar lélek finom rezdülései hatják át.

Ajánlatunk


Jeanie Linders: Menopauza – a Játékszín előadásában

Mi történik, ha Mozart operájának hőseit nem énekesek, hanem finoman megmunkált marionettfigurák jelenítik meg a színpadon? A Salzburgi Marionettszínház produkciója az operairodalom emblematikus művének alig egyórás változata: miközben a történet legfontosabb zenei és dramaturgiai pilléreit megőrzi, könnyebben követhető, sűrűbb formában vezeti végig a nézőt Tamino, Pamina és Papageno kalandjain.

Műsor: Liszt - II. magyar rapszódia, S. 359/4 Liszt - I. (Esz-dúr) zongoraverseny, S. 124 szünet Bartók - A kékszakállú herceg vára, Sz. 48, BB 62

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!