Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre, Paweł és Marcin Łukaszewskire, valamint a modern zene két ikonjára, Pendereckire és Góreckire egyaránt igaz. Zenekarunk hangversenyén Farkas Róbert vezényletével végül egy olyan keresztény zenedarab is felcsendül, amelyet a szerzője a Biblia igeverseire, anyanyelvén nyelven komponált: a Német requiem.
Łukaszewski: De profundis Penderecki: O gloriosa virginum Łukaszewski: Nunc dimittis H.M. Górecki: Totus tuus Brahms: Német requiem
KÖZREMŰKÖDIK
Tuznik Natália – szoprán, Holger Falk - bariton, Arthur Rubinstein Philharmonic Chorus (karvezető: Artur Koza)
VEZÉNYEL
Farkas Róbert
A közép-lengyelországi Łódź városából érkező Arthur Rubinstein Philharmonic Chorus 1969-ben alapult, és most gazdag repertoárjának egy olyan szeletét mutatja meg a hazai közönségnek, amit kevésbé ismerünk. Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre, Paweł és Marcin Łukaszewskire, valamint a modern zene két ikonjára, Pendereckire és Góreckire egyaránt igaz. Zenekarunk hangversenyén Farkas Róbert vezényletével végül egy olyan keresztény zenedarab is felcsendül, amelyet a szerzője a Biblia igeverseire, anyanyelvén nyelven komponált: a Német requiem. Azt is tudjuk, hogy Brahms jobban szerette volna az „emberi” jelzőt használni gyászmiséje esetében, amelyet ezúttal a tehetséges fiatal szopránénekesnő, Tuznik Natália és a színházban és operában egyaránt otthonos német bariton, Holger Falk szólójával hallunk.