A PIAF! The Show bemutatja Edith Piaf életét és karrierjét Nathalie Lermitte előadásában. Az Erkel Színházban lesz 2024. április 17-18-19-én. Több mint 50 országban, 400 előadáson láthatták már, 1 millió jegy elkelt. Két részből áll, Piaf legismertebb dalait énekli, egyedi díszlettel és képekkel. Nathalie Lermitte fantasztikus előadása, amelyre várunk mindenkit 2024 év egyik legemlékezetesebb koncertjén.
Budapest, 2023. március 22. – Az olasz operatrió, IL VOLO újra magával ragadja a közönséget, és hazánkban lép fel a Budapest Arénában 2023. október 9-én, a Koncertpromo szervezésében. Az estén az énekes trió egyedi hangszínei és az olasz zene varázslatos hangulata garantáltan elvarázsolja majd a közönséget.
A kiváló alapanyagon túl mostani koncertjét az teszi végképp egyedivé, hogy a zongorista-énekest egy magyar zenészekből álló vonósötös kíséri a Müpa színpadán.
Szuggesztív előadásmód, mély érzelmekkel teli dalok, egy jelenség az érzékiség és az indulat határán. Az angol és magyar nyelvű dalokat egyaránt szerző ZÓRA közvetlen, spontán színpadi jelenlétével a saját világába invitálja a legtávolabb ülő nézőt is.
Egy Budapest Bár mindig feltölt: kitűnő dalok, remek feldolgozások, csodálatos zenészek és nagyszerű énekesek. Felhőtlen szórakozás, dráma, szerelem, csalódás, öröm és örömzene közel két órában.
Mindig jó és mindig más: sok-sok új számmal, de régi kedvencekkel is az Erzsébetligeti Színházba érkezik a zenekar, ezúttal Behumi Dórival, Németh Jucival, Keleti Andrással és Szűcs Krisztiánnal.
Elvis Costello a dalszerzők legfelsőbb elitjének tagja, nem véletlenül dolgozott a szintén legnagyobbak közé sorolt Count Basie-vel, Paul McCartneyval vagy Burt Bacharachhal.
Az ausztráliai Muswellbrookban 1955-ben született Tommy Emmanuelt aligha túlzás minden idők egyik legnagyobb hatású gitárosának nevezni. Négyéves volt, amikor játszani kezdett, és két év múlva már a családi zenekar „professzionális” tagja lett, s ott muzsikált édesapja 1966-ban bekövetkezett haláláig.
"A Gyógyító Hang című lemez összefoglalása, esszenciája mindannak, amit a nemzeti hagyományban gyökerező, anyanyelven mondott népdaléneklés gyógyító szerepéről és kortárs felhasználásáról gondolok” - mondja a kiadványról Lovász Irén.
A Budafoki Dohnányi Zenekar egy újabb, hite szerint kreatív és sokak számára örömteli kezdeményezése nyomán születik meg ez a halloween-koncert, amely nem a kommercializált amerikai népünnepet, hanem az ősi kelta hagyományt próbálja megidézni, s ehhez a félelmetestől a katartikuson keresztül a játékos elemekig sorakoztat fel zenéket.
Az ikonikus énekesnő hihetetlen karrierjével és lenyűgöző hangjával meghódította a világot, és most lehetőségünk van újra átélni és ünnepelni az ő emlékezetes dalait és lenyűgöző színpadi jelenlétét.
Borlai Gergő eddig kétszer osztotta meg a Müpa színpadát és kreatív energiáit művészbarátaival. Bő nyolc év után most a Divided-sorozat eddigi talán legambiciózusabb estjére kerül sor. A sztárnévsor és az egyedülálló felállás okán a koncertnek méltán ad helyet a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem.
A két kiváló muzsikus 2008-ban határozta el, hogy e különleges hangszer-összeállítással közönség elé lép. Zenéjük nehezen sorolható bármely műfaji kategóriába, mivel produkciójukban fellelhetőek a klasszikus, a jazz és a folk zene elemei, igazi XXI. századi zenével varázsolva el a közönséget. Repertoárjukban fontos szerepet kap az improvizáció; hangszeres virtuozitásuk és játékuk dinamikai gazdagsága igazi energiabomba!
Gyönyörű, érzelmekkel túlfűtött, melankóliával telített, ismert és kevésbé ismert, nemzetközi és hazai dalok csendülnek fel, lesznek köztük klasszikus francia sanzonok, a hetvenes-nyolcvanas-kilencvenes évek nagy klasszikusai, valamint a kortárs popkultúra dalai.
A Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas magyar előadóművész, zeneszerző már több évtizede a magyar zenei élet ikonja, neve fogalommá vált. Sikeres, tartalmas, sokszínű életmű van mögötte, máig tartó aktív szerzői és előadói jelenléttel. Ő az, aki dzsesszmuzsikusként át tudta törni a műfaji határokat, és sosem feledve, egyben felhasználva annak értékeit, a dallamok világában is maradandót tudott alkotni.
Heten felidézik azokat az idiómákat és sajátosságokat, amelyeket Motian hat évtized alatt hozott felszínre a dobok mögött. Ezt élőben mindenképp hallani kell!
1993-ban, a Bran együttes alakulásakor fantasztikus alternatív klubok és kocsmák, az ír zenei divat magyarországi beszivárgása és a szinte mindenkire jellemző lelkesedés segítette a zenekar ismertté válását.
Flavia Coelho énekesnő 2024-re ígéri új albumát, mostani turnéján pedig a karibi sound systemeket idézi meg. Fellépésén eredeti riddimekre, remixekre és előző három lemezéről származó klasszikusokra hozza mozgásba önmagát és közönségét.
Szeptember 28-án SZA „Kill Bill” című dalát toljuk be a dalszerelőműhelybe. Először a szöveget fogjuk kiszerelni a dalból, és egyebek mellett megnézzük, hogy a szakítás okozta fájdalmat miként enyhítheti (vagy éppen fokozhatja) az irónia és a képzeletbeli kegyetlenség: az ex metaforikus meggyilkolása. Aztán a zenét fogjuk vizsgálni, SZA intenzív dallamosságát, a hangzás különlegességeit az elhangolás jelenségétől a „boom-bap” stílusát idéző groove-on át SZA énekhangjáig. És persze szó esik majd a „break-up song” nagymúltú műfaji hagyományáról is Claudio Monteverditől Taylor Swiftig.
A TEO y la MAR Keck Mária flamenco táncművész és énekes, valamint Teo Mandžuka flamenco gitárművész duója, amelyben saját flamenco alapú kompozíciókat és hagyományos flamenco darabokat játszanak, utóbbiakat a műfaj improvizatív hagyományai szerint. A felálláshoz ez alkalommal Böröcz Petra flamenco táncművész csatlakozik vendégművészként.
„Énekelni mindenki tud!” – talán nem mindenki ért egyet ezzel a kijelentéssel, mégis ez a Szent Efrém Férfikar családi délelőttjeinek mottója. Az egyórás program célja, hogy gátlás és félelem nélkül együtt muzsikáljunk családi és baráti körben, kötöttségek és elvárások nélkül.
Sokan úgy tartják, hogy a költészetben a legmagasabb esztétikum kifejezői a madarak, énekük pedig számtalan zeneszerzőt megihletett. Sőt, a régiek szerint a népdalok sokféleségének inspirációs forrásai is lehetnek ezek a gyakran színpompás, szárnyas lények.
"Az örmény David Yengibarian 1995-től Magyarországon folytatta zenei tanulmányait, és hamarosan az egyik legkeresettebb jazz- és világzenei előadóvá és zeneszerzővé vált. Eddig öt saját lemezt jelentetett meg (ebből kettőt a BMC Records gondozásában), továbbá számos színházi- és filmzenét komponált."
Győri Noémi és Bubnó Lőrinc ‘NOEMI & NOMIQUE’ koncertjén a közönség tanúja lehet annak, hogyan születik meg a fuvola élő hangjaiból és az ezzel dialógusba lépő elektronikus “hibrid-hangszer” csengéséből egy egyedi, izgalmas, színes és térbeli interpretációja a remekműveknek. Az egyórás előadáson a művészek bepillantást engednek a közös kísérletezés munkafolyamatába és rámutatnak arra, mennyiben más egy többszáz éves zenei anyag és egy nemrég íródott mű továbbgondolása a 21. századi elektronika által kibővített zenei térben. 0-99 korig ajánlott!
Melyik a csillagszemű juhász kedvenc nótája? Milyen dalra táncolnak az óriás sündisznók? Milyen hangja van az ezüsterdőnek, az aranyvárnak és a gyémánttónak?
Ezekre a kérdésekre keressük a választ azokkal a bátor zenefonó és meseszövő gyerekekkel, akik ellátogatnak hozzánk az ISON-ba.
VENDÉG: SZIRTES EDINA MÓKUS
A Kaláka koncert vendége a remek énekes, hegedűs, brácsás, looperes zeneszerző, előadóművész. Muzsikál saját szerzeményt és beszáll a Kalákába is.
Megkapta a Liszt Ferenc-díjat, a Magyarország Érdemes Művésze díjat, a Kossuth-díjat, a Prima díjat és a Hazám-díjat, de azt tartotta a legnagyobb elismerésnek, hogy többen úgy nyilatkoztak az utána következő sikeres zenészgenerációkból: ha nincs Szakcsi, belőlük sem lett volna az, ami.