Várostörténeti sétánk Erzsébetváros és Józsefváros utcáin kalauzolja az érdeklődőket, és az 1870- 1944 közötti időszakba repíti vissza a résztvevőket. Megelevenednek Róth Miksa egykori műhelyei, gigászi méretű alkotásai, és a korszak nagy neveiről, fordulatos és emlékezetes eseményeiről is izgalmas történeteket mesélünk majd.
Csatlakozzon hozzánk egy felejthetetlen dunai hajóútra, és fedezze fel Budapest gyönyörű városát egy másik szemszögből. Hajózzon át Budapest mind a 6 fő hídja alatt, és fedezzen fel számos történelmi és kulturális szempontból érdekes helyet.
Kordos Szabolcs, az „Egy város titkai” bestseller könyvsorozat szerzője Budapest legsűrűbben lakott városi dzsungelében, a hihetetlenül izgalmas Csikágóban mutatja be Budapest rejtett arcát. Bejárjuk ennek a híres, de egykor hírhedt városrésznek a legizgalmasabb utcáit és épületeit Honthy Hanna szülőházától Róth Miksa mesébe illő sikerének helyszínétől az egykori luxusapartmanokig. A séta során megemlékezünk a környék „rezidens” írójáról, a Csikágó című gangregény szerzőjéről, Békés Pálról is, aki idén lenne 70 éves.
Ismerd meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem épületegyüttesének és a nagy múltú környék történetének izgalmas részleteit. A sétát több családi anekdota és ereklye is színesíti, a résztvevők kezükbe vehetnek százéves mérnöki diplomát, Görbe Márk nagyapjának II. világháború előtti indexét, és egy valódi szegénységi bizonyítványt is.