Csaknem húsz éve koncertezik együtt Ifj. Szakcsi Lakatos Béla (zongora), Pecek Lakatos Krisztián (bőgő és Balázs Elemér (dob). A trió a tradíció mély tiszteletével játszik akusztikus modern dzsesszt. A virtuozitás és kreativitás mellett a zene végtelen szeretete jellemzi őket. Ezúttal pályájuk zenei gyöngyszemeit mutatják be a közönségnek a Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában, ahol az est vendégművésze Berki Tamás, Máté Péter-díjas előadóművész lesz.
Bizonyosan óriási várakozás előzi majd meg az évad művésze, Snétberger Ferenc és az ötszörös Grammy-díjas Dianne Reeves közös koncertjét – a művészek részéről is.
Néhány éve már Budapesten is heti rendszerességgel tartanak jameket az improvizáció fanatikusai szerte a városban. Ezek az események önmagukban műfajjá váltak.
Wayne Shorter a jazztörténet legendás korszakában vált elismert művésszé, majd maga is igazi legenda lett. Zeneszerzőként és szaxofonművészként pályája minden szakaszában maradandót alkotott, de zenei utazásának csúcspontja talán a Danilo Pérezzel, John Patituccival és Brian Blade-del alkotott kvartettje volt.
Pribojszki Mátyás és zenekara, a “JUMPING MATT & HIS COMBO” egyedi zenei stílusa nehezen szorítható szűk műfaji keretek közé, de alapvetően vidám, hangulatos, pozitív, improvizációkkal teli, igényes, minőségi élőzene, blues, swing, boogie-woogie, valamint rock and roll-elemekkel, mindez finoman megspékelve soul, jazzy és funky érzésekkel.
A modern jazz műfajában otthonos Daveform Quintet egyedi hangzásával, zenei égtájakat és stílusokat egyesítő eksztatikus zenéjével vívta ki a szakma figyelmét. A formáció olyan kiemelkedő előadók és zeneszerzők találkozása által jött létre, akik egyéni teljesítményeikkel is bizonyították már rátermettségüket a nemzetközi színtéren.
A Szabó Dániel Quintet igazi „középgenerációs” szupergroup, tagjai hazánkban és nemzetközi vizeken egyaránt elismert zenészek. A quintet többnyire a zenekarvezető saját kompozícióit adja elő: progresszív, de a közönség számára is elérhető, stimuláló zenét. A tagok közötti intenzív és örömteli interakció, komplex ritmusvilág, burjánzó dallamok és modern harmóniák jellemzik a formációt és a repertoárt.
Szinte hihetetlen, hány olyan, párját ritkítóan tehetséges művész lépett már fel a Müpa színpadain, aki valamikor Prince alkotótársaként dolgozott. A trombitás, zeneszerző, arranzsőr Philip Lassiter 2010-től volt a New Power Generation fúvóskarának hangszerelője és vezetője.
Udvaros Dorottya ezen az estén pályájáról vall prózában és dalban. Az előadás zenei alapja a Mégis szép c. lemez néhány dala, melyek
kiegészülnek további, ehhez az esthez válogatott dallal.
A Vörös Róbert által rendezett produkcióban a művésznőt Furák Péter kíséri zongorán.
Várallyay Petra ritka tünemény. Szólófellépéseivel koncerttermeket tölt meg, emellett érzékeny, értő zenei párbeszédet folytat rendszeres vagy alkalmi muzsikustársaival, sőt akár olyan zenészekkel is, mint Bobby McFerrin, Uri Caine vagy Benjamine Clementine.
Daniel Erdmann legújabb zenekarának neve Németország és Franciaország párosára utal: időről időre válságba kerülő kapcsolati dinamikájukat akár Európa hajtóművének is nevezhetnénk. A terápiát magára vállaló Erdmann több mint 20 éve utazik a két ország között, és munkásságának középpontjában is német-francia együttműködések állnak, így jól ismeri a hasonlóságokat, különbségeket és a lehetséges félreértéseket is.
A 2002 óta fennálló zenekar improvizatív kamarazenét játszik, kompozícióikat balkáni, távol-keleti és afrikai zenei kultúrák inspirálták, de a szigorúbban szerkesztett darabokban a középkori zene, az európai népzenék és a kortárs zene hatásai egyaránt fellelhetőek.
A Modern Art Orchestra À la MAO című sorozata azt a célt szolgálja, hogy új kontextusba helyezve adják elő a zenekari tagok szerzeményeit és adaptációit, esetenként újabb darabjait.
Gerlóczy Zsigmond zongorista-zeneszerző még nincs harminc, de előadóművészi és produceri munkáira olyan muzsikusok figyeltek fel, mint Tigran Hamasyan, Jacob Collier és mindenkori példaképe, Keith Jarrett.