2023. október 31-én egy éjszakára ismét megnyílnak a holtak világának kapui és a HIPERKARMA zenekar immáron 15. alkalommal ad jelmezes megakoncertet a tiszteletükre, illetve mindazok örömére, akik szintén jól tudják, hogy nem az számít, hogy mi van a halál után, hanem hogy mi van az élet után.
Charlie zenész, trombitás: a rock, a jazz, a blues, a soul és a funky jellegzetesen rekedt hangú előadóművésze. Pályafutása során több formációban alkotott, számtalan albumot tudhat magáénak.
A Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas magyar előadóművész, zeneszerző már több évtizede a magyar zenei élet ikonja, neve fogalommá vált. Sikeres, tartalmas, sokszínű életmű van mögötte, máig tartó aktív szerzői és előadói jelenléttel. Ő az, aki dzsesszmuzsikusként át tudta törni a műfaji határokat, és sosem feledve, egyben felhasználva annak értékeit, a dallamok világában is maradandót tudott alkotni.
Charlie zenész, trombitás: a rock, a jazz, a blues, a soul és a funky jellegzetesen rekedt hangú előadóművésze. Pályafutása során több formációban alkotott, számtalan albumot tudhat magáénak.
A hetvenes évek végén, nyolcvanas évek elején működő legendás Binder Quartet (Binder Károly, Dresch Mihály, Benkő Róbert, Baló István) az akkori magyar jazz egyik legeredetibb és meghatározó formációja volt.
A Bohém Ragtime Jazz Band valószínűleg a világ legsokoldalúbb jazzbandje. A hét tagnak összesen tizennégy hangszere van, s a játszott stílusok száma a hangszerekével vetekszik. A világ szinte összes nagy tradicionális jazzfesztiválján megfordultak már, Berlintől Oslóig, Drezdától Bredáig, Poritól Montreux-ig, Asconától Bude-ig és Riminitől Sacramentóig.
Charlie zenész, trombitás: a rock, a jazz, a blues, a soul és a funky jellegzetesen rekedt hangú előadóművésze. Pályafutása során több formációban alkotott, számtalan albumot tudhat magáénak.
Kaisa Mäensivu zenéjében a skandináv krimik világát New York szikrái ragyogják be. A finn nagybőgős érzelmektől átjárt, igényes kompozíciókban fogalmazza meg vízióját a zenéről mint az események feldolgozásának egyik lehetséges módjáról: hol groove-os számokkal hív ünnepi táncba, hol az élet misztériumai és tragédiái felett késztet elgondolkodásra.
A Hot Jazz Band és A Hot Jazz Band találkozása, összjátéka különleges élményt kínál a koncerten, ahol a sziporkázóan szellemes Bősze Ádám egyedi stílusú műsorvezetése emeli az est fényét.
A Subtones műfaji határokon átívelő, dalközpontú szerzeményeivel néhány év alatt közönségkedvenc koncertzenekarrá vált a hazai jazzpop színtéren. Azért, hogy még közvetlenebbül tudjanak kapcsolódni a hazai közönséghez, a Fonogram-díjas Lángolj című lemezükön kizárólag magyar nyelvű dalok hallhatók, amelyek szövegét a zenekar tagjai mellett Szepesi Mátyás és Závada Péter írták.
A trió szimbiózisában suhanó zenének kizárólag az együttlét az ihlető forrása. Törékeny repülő módusz ez a kortárs improvizációs technikákra épülő zenés lelki gyakorlat, de közös nyelvet beszélnek, hallják egymást. A keruboknak négy arca van, nekik három.
A csapat repertoárjában a magyar népdalok mellett, magyar cigány, bolgár, görög, szefárd dalok feldolgozásai is szerepelnek. Az akusztikus hangzást és a hagyományos előadásmód természetességét megőrizve, biztonsággal eveznek az eltérő zenei stílusok és a hagyományos dallamok bábelien sokszínű folyamán.
A triptichon ötlete 2022-ben született az európai jazz legfontosabb találkozási pontján, a brémai Jazzahead! fesztiválon. Hosszú érlelődés után most először lép közönség elé a formáció: az Opus Jazz Clubban teljesen új repertoárt bontakoztatnak ki, mellyel lemezfelvételre is készülnek.
Žigan és Kristijan Krajnčan lenyűgöző odüsszeiája az énekhang, a cselló, az ütőhangszerek és a tánc közvetítésével különböző műfajok és érzelmek óceánján át vezet.
A két művész klasszikus és elektronikus zenéből, hagyományból és képzeletből táplálkozó repertoárja megindító és mámorító dalokkal szórja tele a jelent.
Estjük címe nem a dráma konkrét részleteire, hanem zenei jelenetekre utal, amelyeket – akárcsak egy Wagner-operában – a fel-felbukkanó, egymásba kapcsolódó vezérmotívumok fűznek szoros egységbe.
Muck Éva tinédzserként váltott klasszikus zongoráról basszusgitárra. Külföldi színházi és hazai session
projekteken túl 2015-ben megnyerte a „Queen of Strings” elnevezésű nemzetközi versenyt basszusgitár kategóriában.
A MAO muzsikusai tanulmányozzák és belsővé teszik az aktuális lemezanyag egészét, a zenei szerkezeteket és a hangszereléseket az előadások alkalmával érintetlenül hagyva. Minthogy a jazz nyelvezetének alapvető összetevői az improvizáció és a szólisztikus önkifejezés, a muzsikusok természetesen rögtönzött szólókat adnak elő a koncerteken.
A modern jazz műfajában alkotó Daveform Quintet az amerikai, skandináv és balkán jazz egyedi fúzióját hozza létre, teret engedve a nagy ívű improvizációknak is. A jazz balladától a kortárs komolyzenén át a slampos groove-okig eszköztáruk széles skáláját villantják meg a srácok.