RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Lukács Ervin-bérlet 5. - vezényel: Hartmut Haenchen

Lukács Ervin-bérlet 5. - vezényel: Hartmut Haenchen

Erő és szépség

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. február 15. péntek, 19:30

BRAHMS: D-dúr hegedűverseny, op. 77
BEETHOVEN: V. szimfónia (c-moll), op. 67

Baráti Kristóf – hegedű
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Hartmut Haenchen   

Erő és szépség

A zenekari és a versenymű-repertoár alappillérei a műsorban felcsendülő kompozíciók, a zenetörténet Bach és Bartók közti korszakának két emblematikus B betűs szerzőjével. Brahms és Beethoven után rögtön folytathatjuk is a sort Baráti Kristóffal, a fiatal hegedűs generáció egyik legjelentősebb előadóművészével, akinek művészetében a bámulatos virtuozitás és mély zeneiség nemes elegyére csodálkozhat rá a hallgató. Brahms Hegedűversenye a műfaj egyik legszebb és legsokrétűbb alkotása, Beethoven hetven évvel korábban, 1808-ban befejezett c-moll szimfóniája pedig a zenetörténet alighanem egyik legerőteljesebb alkotása. A „sors” híres dörömbölő motívumára épülő remekművet a végzetes betegségével küzdő szerző talán krédónak is szánta: hitvallás arról, hogy az ember igenis felül tud kerekedni a nehézségeken, és győztesen képes kikerülni olyan helyzetből, amelyben sokáig elveszettnek hitte magát. Aki pedig mindezt életre kelti a Nemzeti Filharmonikusok élén: Hartmut Haenchen, az egyik legkeresettebb német karmester, a német klasszikus-romantikus repertoár anyanyelvi szintű tolmácsolója.

Ajánlatunk


A Jazz Side Story első kiadása 2018-ban egymást követően kétszer megtöltötte a Fesztivál Színházat. Szőke Nikoletta, Gájer Bálint és zenésztársaik most emelték a tétet.

A teremtő szellemű Philippe Herreweghe saját alapítású, világhírű műhelyeivel: a Collegium Vocale Gent kórusával és az Orchestre des Champs-Elysées zenekarával lép a Müpa színpadára. Mint közismert, repertoárja nem korlátozódik a szigorúan vett régizenére: Monteverditől Stravinskyig, Gesualdótól Dvořákig mindent vezényel, ami felkelti érdeklődését.

A Koyaanisqatsi sikere után az amerikai rendező, Godfrey Reggio műhelyében megszületett a Qatsi trilógia.

Ajánló


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem…

Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!