Újra Magyarországra látogat a jazz és gospel világhírű New York-i kórusa, a Harlem Gospel Chior. Az előző évek hatalmas sikere Idén decemberben több koncertet adnak hazánk fővárosában.
Beyoncé csodálatos dalai a Harlem Gospel Choir előadásában új életérzéssel gazdagítják a karácsony ünnepét.
New York afró közösségei a mai napig büszke öntudattal őrzik kulturális értékeiket. Az amerikai protestáns felekezetek egyházzenéje megkerülhetetlen hatást gyakorolt a világ egészének muzsikájára a XX. század elejétől kezdve: őseredeti gyökerei a popzene, a blues, a jazz műfajait, és az ezekből kialakult modern zenék egész sorát
táplálják.
A New York-i Afro-negyed, a Harlem templomainak csodás hangulatába nyer évről- évre betekintést a magyar közönség. Az afro-amerikai zene nagykövetei december közepén, a karácsonyi készülődés közepette három nap alatt többször is fellépnek Budapest több pontján.
A Harlem Gospel Choir idei magyarországi turnéjának egyik kiemelkedő eseménye lesz, egyben a záró fellépése Budapest Kongresszusi Központban 2017 december 11-én 19,30 órakor.
Utolsó műsorukhoz csatlakozik Szarka Tamás is, a tervek szerint ő énekli az utolsó két dalt.
Szarka Tamás a felvidéki Királyrévén nőtt fel. A Galántai Zeneiskolában nyolcéves korában kezdett hegedülni tanulni. 1983-ban, főiskolai évei alatt alapította meg testvérével az első zenekarukat, amely 1984-től viseli
a Ghymes nevet. 2011. március 14-én megosztott Kossuth-díjban részesült testvérével, Szarka Gyulával, zeneszerzői, előadóművészi, költői, dalszövegírói munkásságáért.
A mára már legendássá vált, világhírű Harlem Gospel kórust Allen Bailey alapította 1986-ban, Martin Luther King születési évfordulójára rendezett ünnepségen, a híres New Work-i Cotton Clubban. A kórustagok a harlemi „fekete templomok” legkiválóbb énekesei és zenészei közül kerültek a társulatba. Különlegessége, hogy az összesen
65 tagot számláló kórus három generációt foglal magában 17 és 65 éves kor között (a turnéfelállás kilenc énekesből áll). A zenekar egyház zenei missziójára jellemző, hogy fellépett már a Vatikánban, II. János Pál illetve XVI. Benedek pápák tiszteletére rendezett koncerteken. Nem meglepő, hogy kulturális missziójuk politikai üzenetet is hordoz, amely lényege egymás empatikus megértése és elfogadása a Hit, Remény, Béke és Szeretet jó híre által.