RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Az utolsó tangó Párizsban (1972) / MÜPAMOZI / A fénypoéta – Vittorio Storaro fényei és színei

Az utolsó tangó Párizsban (1972) / MÜPAMOZI / A fénypoéta – Vittorio Storaro fényei és színei

Az utolsó tangó Párizsban - angol nyelven, magyar felirattal

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. március 12. hétfő, 19:00

Francis Ford Coppola állítólag egyszer azt mondta róla, hogy ő az, aki ha fehér öltönyben egy tócsába zuhanna, akkor sem lenne sáros. De elsősorban nem eleganciájáért szeretjük. Vittorio Storaro a világ egyik legjobb operatőre. És nem mellékesen egyfajta fényfilozófus, aki szavakba is önti, kötetekké formálja mindazt, amit a fényről, a színekről, a kép harmóniájáról tud. Van egy különleges kiállítása, amely 2017-ben Budapestre, a Capa Központba is eljutott. Szokatlan kiállítás, ugyanis nem egyszerűen Storaro operatőri, fotográfusi művészetének a bemutatása, hanem inspirációinak, szellemi-lelki kötődéseinek feltárása, egy szemléleti modell megosztása a látogatókkal.
Tizenegy éves volt, amikor fotográfiát kezdett tanulni. 1962-ben indult el az operatőri pályán. Bernardo Bertoluccival először a rendező két 1970-es filmjében dolgozott együtt (Pókstratégia, A megalkuvó). A barátság hosszúra nyúlt. Már egy tucat olasz filmet fotografált, mire Bertolucci Az utolsó tangó Párizsban című filmjével szélesebb nyilvánosságot kapott. És ez nem pusztán a film viharos és ellentmondásos fogadtatásának köszönhető. A botrány azonban - Spanyolországban nem engedték bemutatni a filmet, Olaszországban pornográfia vádjával betiltották - arra jó volt, hogy az alkotókra irányítsa a figyelmet. A film még ma is képes indulatokat kavarni. Pedig hát… Szóval ideje, hogy egy jót beszélgessünk arról, mi mindenről szólhat.

Ajánlatunk


A belga jazzélet színe-java mutatkozik be ezen a kétrészes estén. Hazája vezető big bandje, a Brussels Jazz Orchestra, legkiemelkedőbb gitárosa, Philip Catherine, eminens szaxofonosa, Bert Joris és legkarakteresebb énekese, David Linx egyesíti erőit, hogy egy, az Európai Hidak számára összeállított programmal nyűgözze le a közönséget.

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

Ajánló


Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a…

A Cambridge-i St John's College Kórusa régi ismerősünk: karácsonyi műsorával már két ízben is nagy sikert aratott a Müpában.

Kőszegi Imre mindig jó időben van. Decemberben tölti be 80. életévét. És persze zenésztársai mindig számíthatnak kifogástalan lüktetésű kíséretére. A…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!