RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


La Bataille – Reneszánsz csatazenék

La Bataille – Reneszánsz csatazenék

A reneszánsz korban a mindennapok szerves része volt a soha véget nem érő háborúskodás – a nemes hölgyek szíve is könnyebben meglágyult egy-egy komolyabb, csatában szerzett sérülés láttán, hogy a győzteseknek járó busás anyagi haszonról és tengernyi hűbérbirtokról már ne is beszéljünk.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2015. szeptember 13. vasárnap, 19:30

És tekintve, hogy a kor embere híján volt a youtube-nak és facebook-nak, a korszak dalnokaira hárult a feladat, hogy a véres és öldöklő csaták borzalmait művészileg is értékelhető formába öntve megörökítsék az utókor számára: már csak azért is, hogy a következő generációs lovagok is nagy kedvvel vágjanak bele egy hadjáratba – ahonnan sokszor nem volt visszatérés.

1515. szeptember 13-án, azaz éppen 500 évvel ezelőtt, I. Valois Ferenc király pont betöltötte 21. életévét és születésnapjára azzal jutalmazta meg magát, hogy mintegy harmincezer fős seregével átkelt az Alpokon, hogy megtámadja a svájci megszállás alatt lévő Milánói Hercegséget. A két napig tartó gigászi ütközetre egy Marignano nevű kisváros mellet került sor, ahol a francia sereg tönkreverte a Svájci Konföderáció csapatait. A legendás csatát a kor legnépszerűbb francia zeneszerzője Clément Janequin egy epikus chanson-ban örökítette meg, ez a híres La bataille, ami tulajdonképpen a történelem első programzenéje. A négyszólamú, később a honfitárs Philippe Verdelot által ötszólamúvá kiegészített műben az énekesek különböző hangfestő eszközökkel idézik meg az ütközet hangjait: az ágyúk dörgését, a dobok duhogását, a pajzsoknak csattanó lándzsahegyek zörejét.

A Szent Efrém Férfikar – a maga békés eszközeivel – egy manapság csak elvétve hallott repertoárt idéz meg ezen az estén: francia, spanyol, brit és magyar csaták elevenednek meg a Budapest Music Center színpadán – zenévé szelídítve.

Közreműködik:

Mezei János – continuo
Budapest Trombone Quartet
Szent Efrém Férfikar
művészeti vezető: Bubnó Tamás

Ajánlatunk


Franco Zeffirelli Bohémélet-rendezése 1981 óta New York kedvence, s ez a megejtően lírai, átütően fiatalos és lenyűgözően hatásos produkció immáron negyedszer szerepel a világközvetítések programján.

A MAGYAR TÁNCMŰVÉSZETI EGYETEM ELŐKÉSZÍTŐ BALETT STÚDIÓJÁNAK ELŐADÁSA

Ajánló


Szimultán monodráma sorozat? Többszólamú strorytelling est? Nincs könnyű dolga annak, aki címszavakat, műfaji meghatározást keres arra a kísérletre, amire az…

A MET 2025-2026-os évadának kortárs újdonsága a művészettörténet alighanem leghíresebb festő házaspárját, Frida Kahlót és Diego Riverát állítja a középpontba.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!