RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Arve Henriksen és a Trio Mediaval / BTF

Arve Henriksen és a Trio Mediaval / BTF

A norvég jazz trombitás, Arve Henriksen és az oslói, elsősorban középkori zenére specializálódó énekes Trio Mediæval együttműködése sok tekintetben egy másik norvég jazz fenomén, Jan Garbarek és a Hilliard Ensemble két évtizeddel ezelőtti, Officium című projektjéhez hasonló.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2015. április 25. szombat, 19:30

S nemcsak elvében - hogyan lehet fél évezredes dallamokat a kortárs jazz felől megközelíteni -, hanem minőségében is. Henriksen különleges előadásmódja, hangszerének meglepő színei misztikus kapcsolatot létesítenek egy ősi és mélységesen spirituális zenei világgal.

Az 1997-ben alapított trió eredetileg az angol, az itáliai és a francia középkori zene előadására jött létre. A szokatlan kompozíciós technikákat követő középkori darabok természetes és könnyed közvetítése, valamint a három énekesnő alkotta trió kristálytiszta hangzása révén nemcsak az együttesnek, hanem magának a reneszánsz előtti zenének is hamarosan komoly rajongótábora lett. Napjaink zeneszerzői is felfigyeltek az együttesben rejlő lehetőségekre, így koncertjeiken a középkori és a népzenei repertoár mellett a kortárs zene is meghatározóvá vált.

A Budapesti Tavaszi Fesztivállal közös program.

Közreműködik:

Arve Henriksen - trombita
Anna Maria Friman - ének, hegedű, hardanger fidula
Linn Andrea Fuglseth - ének
Berit Opheim - ének

 

Ajánlatunk


Julia Donaldson és Axel Scheffler világszerte ismert meséjéből, A Gruffalóból a berlini Konzerthaus felkérésére Fischer Iván komponált humoros gyerekoperát, amelyet Nádasdy Ádám fordításában most láthat először a magyar közönség. Az előadást a 3–10 éves korosztálynak ajánljuk.

Bartók Béla: Magyar képek, Sz. 97, BB 103 Karol Szymanowski: 2. hegedűverseny, Op. 61 Robert Schumann: 4. (d-moll) szimfónia, Op. 120

Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Ajánló


Magyar Táncművészeti Egyetem Budapesti és Vidéki Tehetségcentrum Évzáró Gálaműsora

AZ ÖRDÖG PRÁDÁT VISEL 2. (12) színes, szinkronizált amerikai vígjáték, 107 perc

3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: bunraku

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!