RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 


Zene.hu
 

Program


Magyarország az én hazám – Csík Zenekar Vendég: Vivace Kamarazenekar
2

Magyarország az én hazám – Csík Zenekar Vendég: Vivace Kamarazenekar

Az 1988-ban Kecskeméten megalakult Csík Zenekar pályafutásának első, 2004-ig tartó szakaszában tradicionális magyar népzenét játszott. Kezdetben főleg a táncházmozgalomban volt népszerű, három prímásra, férfi és női énekhangra, valamint a - magyar népzenében ritka - többszólamú vokálra épülő előadásmódjával.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. március 11. szombat, 19:30

Koncertzenekarként az ezredfordulóra futott be, a 2000-es sydney-i nyári olimpiai játékok megnyitóján már a magyar népzene egyik reprezentánsaként lépett fel.
2005-ben, a mérföldkőnek számító Senki nem ért semmit című albummal a Csík Zenekar és a magyar világzene történetében egyaránt új fejezet kezdődött. Miközben a zenekar megőrizte eredendő kötődését a hagyományos magyarországi, felvidéki és erdélyi népzenékhez, a Quimby Együttes és a Kispál és a Borz számainak feldolgozásával új stílust teremtett. A populáris dallamokat tökéletesen simította bele a népzene szövetébe, és ezzel egyaránt megérintette a rock- és a népzene rajongóit.
Az utóbbi években a zenekar a magyar könnyűzenei élet számos kimagasló alakjával dolgozott. A Sziget Fesztiválon többek közt Szörényi Levente, Bródy János, Presser Gábor, Kovács Kati és Földes László társaságában szólaltatta meg beat- és rocktörténetünk Daloskönyvét. Munkásságáért - fennállása huszonötödik évében - a Csík Zenekar a legmagasabb állami művészeti elismerésben, Kossuth-díjban részesült.


Rendező: CLMUSIC Kft.

Ajánlatunk


A Mágnás Miska a magyar operettirodalom egyik legsikeresebb műve, mely újra és újra repertoárra kerül zenés és prózai színházakban egyaránt. Ez egyrészt szatirikus, mulatságos történetének köszönhető, másrészt Szirmai Albert és Gábor Andor olyan pompás, örökzöld számainak, mint például A nő szívét ki ismeri, az Úgy szeretnék boldog lenni vagy a Cintányéros cudar világ.

Az Anconai szerelmesek kacagtatóan fordulatos, kedvesen pikáns, szellemes, zenés összekacsintás a hetvenes évek olasz slágereivel. Szerelem, slágerek, tánc, gegek, csipetnyi erotika, poénok, kacagás, happy end.

A Liliom Produkció új musical bemutatója nem meglepő módon négy negyvenes gyerekkori barátnő (Alíz, Bella, Petra és Laura) viszontagságairól szól, akik egy Balaton-felvidéki villában töltik ,,lánybúcsújukat”.

Ajánló


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…

Vidám és látványos musical az igaz barátságról, az összetartozás erejéről, ami még a legváratlanabb helyzetekben is segítő útitársunk lehet.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!